Авторизація

» » » В Одесі презентували концесійні проекти в морських портах «Ольвія» та «Херсон»

В Одесі презентували концесійні проекти в морських портах «Ольвія» та «Херсон»

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, в Одесі відбулася презентація концесійних проектів у морських портах «Ольвія» та «Херсон». У заході взяли участь Міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради Юрій Кисіль, народні депутати України, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, заступник голови Миколаївської ОДА Валентин Гайдаржи, керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, керівник регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, представники міжнародних організацій, українських та іноземних інвесторів, загалом понад 200 гостей.
Метою заходу є ознайомлення інвесторів із баченням Уряду щодо розвитку українських морських портів, з акцентом на механізм концесії. Представлені пілотні проекти були підготовлені завдяки спільним зусиллям команди Міністерства інфраструктури, ЄБРР, МФК, Проектного офісу «SPILNO», ДП «АМПУ» та консорціуму міжнародних консультантів відповідно до кращих міжнародних практик.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій зауважив, що успішна реалізація пілотних концесійних проектів стане підґрунтям для створення концептуально нового підходу до співпраці між державним та приватним сектором в Україні.
«Маємо два перших концесійних проекти портів «Ольвія» та «Херсон»: довгоочікувані, вистраждані. Дуже багато сил та роботи доклали до цього ЄБРР, IFC разом з нашим офісом SPILNO, який займається РРР проектами. Тепер маємо можливість до кінця жовтня, після другого оголошення про початок тендеру, почати приймати тендерні пропозиції. Приємно і неочікувано, що така кількість бажаючих долучитися до цих процесів. Це важливий сигнал від інвесторів для України. Це говорить про ту довіру, яка починає з’являтися в інвесторів і, власне, ми робимо все для того, щоб спільно з депутатами, Президентом та його командою, щоб ця довіра зростала», - зазначив Владислав Криклій.
Міністр інфраструктури наголосив, що концесія порту «Ольвія» сприятиме залученню інвестицій у розмірі до 17,3 млрд грн та збільшить надходження до бюджетів різних рівнів до 58 млрд грн за весь період дії договору концесії (35 років). Концесія порту Херсон сприятиме залученню інвестицій у розмірі близько 1,37 млрд грн та збільшить надходження до бюджетів різних рівнів до 14,3 млрд грн за весь період дії договору концесії (30 років).
Окрему увагу Владислав Криклій зупинив на питанні збереження робочих місць працівників портів: «Умовами конкурсу передбачені безпрецедентні для подібних проектів гарантії для трудових колективів. Концесіонер протягом 5 років не зможе звільняти працівників з власної ініціативи. Впродовж 3 років концесіонер не має допускати зниження розміру заробітної плати працівників нижче рівня заробітної плати, встановленої станом на 1 березня 2019 року. Нам важливо забезпечити права працівників», - підкреслив Міністр інфраструктури.
Владислав Криклій також зауважив, що дані пілотні проекти тільки початок, і у найближчий перспективі Міністерство інфраструктури планує передати в концесію інші порти, залізничні вокзали та аеропорти.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31