Авторизація

» » » Розкол всередині США через Україну додає політичні очки Путіну

Розкол всередині США через Україну додає політичні очки Путіну

Розкол всередині США через Україну додає політичні очки Путіну
Розкол всередині США через Україну додає політичні очки Путіну

[/i]

The Wall Street Journal

Щоденна американська ділова газета англійською мовою
Розкол всередині США через Україну додає політичні очки Путіну
Колаж
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Телефонна розмова президента США з президентом України не тільки спровокувла розслідування в рамках процедури імпічменту. Для вкрай поляризованого Вашингтона вона стала справжнім тестом Роршаха.
До того ж американські учасники цієї вистави, що обмінюються звинуваченнями в корупції і зловживанні владою - надзвичайно корисні Путіну, який стверджує, що західна демократія навряд чи є зразком ідеального, ефективного управління.
Оригінал на сайті The Wall Street Journal.
Тепер уже всім відомий телефонна розмова президента Трампа з новообраним президентом України не тільки спровокувала розслідування в рамках процедури імпічменту. Для вкрай поляризованого Вашингтона вона стала справжнім тестом Роршаха: більшість демократів кажуть, що вони вважають цю розмову серйозним зловживанням владою, а більшість республіканців кажуть, що не бачать у ній абсолютно нічого поганого.
Щоправда, єдина людина, яка, безсумнівно, бачить в цьому тільки вигоду, живе не в Вашингтоні, а в Москві. Це президент Росії Володимир Путін.
Телефонна розмова, в тому вигляді, в якому вона оприлюднена в приблизній стенограмі, опублікована Білим домом минулого тижня, а також галас, що підняли навколо неї, не могли не викликати у Путіна задоволену посмішку. І на те є кілька причин. Тепер ми знаємо, що Трамп до цієї розмови призупинив надання військової допомоги Україні, а потім, під час розмови, заявив, що Європа не дуже-то серйозно ставиться до того, щоб допомагати Україні або захищати її.
Через перше й друге українці лише ще більше відчуватимуть свою вразливість перед військовим тиском з боку Росії, а саме цього Путін і хоче. Росія не тільки захопила український Крим та анексувала його в 2014 році, але як і завжди успішно контролює райони східної України, де господарюють дружні їй сили.
Вразливість України відчувається чіткіше в тій частині розмови, де український президент Володимир Зеленський говорить Трампу, що Україна розраховує купити протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin), які дуже необхідні Україні, щоб ефективніше протистояти нападу російської бронетехніки. Трамп ракет не обіцяє, а натомість (і в цьому - суть розмови) він говорить: «Я хотів би, щоб ви надали нам послугу».
Далі президент просить Зеленського допомогти розібратися в питанні, що неодноразово піднімала команда Трампа: а чи не могла б українська влада щось зробити, щоб допомогти демократам в період виборчої кампанії 2016 роки? Це неминуче створює враження, що Україна є не стільки життєво важливий інтерес для національної безпеки США, скільки є просто пішаком в брудному протистоянні політичних сил США.
Тим часом, інша скандальна тема, озвучена у цій телефонній розмові (що фактично і спровокувала розслідування в рамках процедури імпічменту, запущеної демократами Палати представників), була порушена в тій частині, де Трамп намагається домогтися допомоги України у розслідуванні дій свого головного суперника-демократа, колишнього віцепрезидента Джо Байдена та його сина Гантера.
Основне твердження, досі надто поширене, полягає в тому, що Байден наполягав на звільненні українського слідчого з корупційних справ, щоб той не займався справою гучної української енергетичної компанії, яка взяла сина Байдена на роботу до ради директорів з солідною щомісячною зарплатою.
Фактично Байден вимагав (і небезуспішно) звільнити українського прокурора на тій підставі, що той не виявляв достатньої наполегливості у веденні корупційних справ, та українські чиновники заявили про відсутність будь-яких доказів порушень з боку старшого або молодшого Байдена. Однак працевлаштування Гантера Байдена, безумовно, виглядає як сумнівний «розклад», де він скористався впливом свого батька в країні, де існує гостра необхідність в прихильності Америки.
А це, в свою чергу, підкинуло хмизу в вогонь в тому, що стосується ще одного звинувачення на адресу України з боку Росії, яка стверджує, що уряд цієї країни безнадійно корумпований і не здатний ефективно управляти своїми справами. Більш того, один російський телекоментатор незабаром після публікації стенограми телефонної розмови нібито заявив: «Ми всі знаємо, що Україна є символом катастрофи».
Тому Зеленський виглядає в цій ситуації як новачок без досвіду, що керує корумпованою системою і втягнутий в міжнародну гру потужних держав, яку він не може контролювати. Існування явних ознак того, що він повинен надати американському президенту політичну послугу, щоб отримати від Вашингтона те, що потрібно його країні, шкодить йому - і, своєю чергою, йде на користь Москві. Дійсно, це сприяє реалізації мети Путіна, який прагне змусити Україну укласти угоду на умовах Москви.
При цьому американські учасники цієї вистави - два головних політичних діяча країни, що обмінюються звинуваченнями в корупції і зловживанні владою напередодні виборчої кампанії - надзвичайно корисні Путіну, який стверджує, що західна демократія навряд чи є зразком ідеального, ефективного управління, до якого треба прагнути його народу.
І це, своєю чергою, є цінним аргументом для Путіна в той час, коли тисячі людей на вулицях Москви вимагають більше демократії, протестуючи проти відмови влади допустити кандидатів до участі у виборах до Мосміськдуми.
Але, напевно, найбільш вигідним для Путіна є наступне: його метою протягом багатьох років було посіяти розбрат і викликати розкол всередині США і тим самим послабити позиції Америки всередині країни і на міжнародній арені. На цьому фронті (і завдяки скандалу, в центрі якого опинилася Україна, і розгортається зараз боротьбі з приводу імпічменту) саме нинішні події йдуть йому на користь.
Джеральд Сеіб
Переклад: ИноСМИ

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031