Авторизація

» » » Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань не вирішує основні проблеми податкової системи України, – EU Reporter

Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань не вирішує основні проблеми податкової системи України, – EU Reporter

Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань не вирішує основні проблеми податкової системи України, – EU Reporter
Законопроєкт про створення Бюро фінансових розслідувань не вирішує основні проблеми української податкової системи: дублювання функції розслідування економічних злочинів в різних відомствах, залежність від уряду і міністра фінансів, відсутність прозорого конкурсу на призначення керівника Бюро.
Про це пише видання EU Reporter.
Видання зазначає, що, за даними досліджень PWC, World Economic Crime and Fraud Research 2018: Survey of Ukrainian Organisations, два з п'яти перших видів економічної злочинності в Україні – це корупція і розтрата майна. Без створення незалежного податкового відомства неможливо прозоро і якісно розслідувати економічні злочини, особливо, ТОП-чиновників.
«Ухвалення зареєстрованого на сайті Верховної Ради Законопроєкту «Про Бюро фінансових розслідувань» негативно вплине на бізнес і громадян, адже новий фіскальний орган матиме виключно каральну функцію і залежатиме від уряду або міністра фінансів. Крім того, законопроєкт не передбачає конкурсу на посаду керівника, законодавчого обмеження іншим правоохоронним органам займатися протидією злочинам у сфері публічних фінансів, контролю тощо», – зазначив експерт з оподаткування Андрій Гмирін.
Як альтернативу Гмирін запропонував народним депутатам створити нове податкове відомство зі спеціальним статусом, що забезпечить національну безпеку країни в економічній сфері.
«Координувати і регулювати нову незалежну Державну службу доходів (назва – не важлива) повинна Рада національної безпеки і оборони, яку очолює президент України. Діяльність нового фіскального відомства повинна бути максимально незалежною від органів державної влади, прокуратури, політичних партій, громадських об'єднань. Контроль за діяльністю Служби повинен здійснювати парламент і спеціально створена при Службі наглядова громадська рада. Для розслідування можливих правопорушень співробітників Служби досить вже діючих антикорупційних органів НАБУ і ДБР», – пояснив Гмирін.
Політичний експерт Тарас Семенюк зазначив, що запропоноване Гмиріним об'єднання функцій боротьби з економічною злочинністю та інформаційних баз усіх правоохоронних органів в одному державному відомстві дозволить попереджувати і якісно розслідувати економічні злочини.
«Реорганізація і об'єднання вже існуючих податкових органів, їх функцій і інформаційних баз в єдину інформаційну систему, де відразу буде видно весь ланцюг руху коштів, дасть можливість оперативно попереджати і якісно розслідувати економічні злочини. Тобто, координація дій співробітників податкового відомства повинна здійснюватися з «єдиного центру». Подібні злиття і оптимізація податкових органів використовувалися в інших країнах і підтвердили свою ефективність. Настав час проводити якісну реформу податкової, а не, як завжди, створювати один орган на зміну іншому», – зазначив Семенюк.
Раніше на сайті Верховної Ради був зареєстрований Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань №1208. Як альтернативу депутати зареєстрували Законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань №1208-2. При цьому експерти з оподаткування відзначають, що в альтернативному законопроєкті залишилися все ті ж недоліки.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31