Авторизація

» » » Голова Держаудитслужби під час брифінгу говорила про контроль у сфері закупівель, про річні результати та перспективи

Голова Держаудитслужби під час брифінгу говорила про контроль у сфері закупівель, про річні результати та перспективи

Сьогодні, 26 вересня, відбувся брифінг Голови Державної аудиторської служби України Лідії Гаврилової «Контроль у сфері закупівель. Річниця запровадження електронного моніторингу. Результати, проблеми, перспективи».
Під час виступу Лідія Гаврилова зазначила, що сьогодні сфера публічних закупівель є найбільш вразливою до незаконних, недобросовісних дій та зловживань.
Одним з пріоритетних напрямів роботи Держаудитслужби є саме забезпечення дієвого контролю за здійсненням закупівель, недопущення неефективного та незаконного використання державних коштів.
Голова Держаудитслужби зазначила, що моніторинг закупівель є унікальним заходом державного фінансового контролю, особливістю якого є відкритість та прозорість, бо основні дії як замовників, так і працівників Держаудитслужби під час моніторингу відображаються публічно в електронній системі закупівель. Це відповідно мінімізує корупційні ризики.
«З початку запровадження моніторингу ним охоплено майже 6,2 тис. процедур закупівель, і у переважній частині випадків (93%) Держаудитслужба встановила порушення законодавства у сфері закупівель, завдяки своєчасному виявленню порушень законодавства у сфері публічних закупівель та належному реагуванню добросовісних замовників вдалося запобігти витрачанню державних ресурсів за процедурами закупівель, проведеними з порушенням законодавства, на загальну суму понад 10,7 млрд гривень (зокрема шляхом відміни процедур закупівель та розірвання договорів). Тобто завдяки своєчасному контролю, спрямованому на упередження порушень, Держаудитслужбі вдалося зберегти 10,7 млрд державних коштів», - наголосила Лідія Гаврилова.
Голова Держаудитслужби зауважила на необхідності подальшої роботи щодо удосконалення системи автоматичних індикаторів ризиків для відбору процедур для моніторингу. Також вона звернула увагу, що триває співпраця щодо вдосконалення функціональних можливостей кабінету Держаудитслужби в електронній системі з державним підприємством «Прозорро», яке є адміністратором електронної системи закупівель та здійснює заходи з адміністративного і технічного супроводу Кабінету.
Особливо Лідія Гаврилова відмітила позитивні зрушення у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів, які насамперед стосуються порядку проведення та реалізації моніторингу закупівель, механізму попередження порушень та посилення відповідальності замовників за невиконання ними вимог законодавства.
На завершення брифінгу Лідія Гаврилова подякувала усім державним органам, громадським активістам, а також міжнародним проєктам ЄС, які докладають чимало зусиль допомагаючи Держаудитслужбі будувати унікальну систему контролю за закупівлями в Україні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031