Авторизація

» » » Кравчук про розмову Трампа та Зеленського: Ця розмова — це підручник для навчання

Кравчук про розмову Трампа та Зеленського: Ця розмова — це підручник для навчання

Кравчук про розмову Трампа та Зеленського: Ця розмова — це підручник для навчання
Кравчук про розмову Трампа та Зеленського: Ця розмова — це підручник для навчання
Фото EPA-EFE
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що розглядаючи розмову президентів двох країн, треба брати до уваги два фактори.
Про це Кравчук заявив у коментарі hromadske.
«Перший: з президентом якої країни спілкується Президент України. Якщо це Польща чи Болгарія, чи якась інша країна, розміром така як Україна — це одна справа. Інша річ, якщо це США — перша в світі країна за потенціалом, за впливом на світові процеси — це інша справа. Треба мати на увазі різні вагові категорії країн», — заявив перший президент України.
Водночас, він підкреслив, що президенти рівні за своїми можливостями, але «вага країни має силу і тисне на Президента України».
«Другий: Хто розпочинав розмову? В даному випадку це президент Трамп. Той, хто розпочинає розмову, звичайно складає контекст та тему розмови і розставляє акценти. Тому Президент України не може перебивати президента іншої країни і сказати йому, наприклад, це мене не стосується. Це буде не дипломатично», — зауважив Кравчук.
За його словами Президент України має вислухати те, що каже президент іншої країни. «В даному випадку президент США. Як я зрозумів, прочитавши стенограму, Президент України вислухав уважно, не перебиваючи ті питання, які поставив президент Трамп», — додав Кравчук.
За словами першого президента України, Трамп мав прохання до Зеленського.
«В даному випадку це те, щоб розслідували діяльність сина Байдена в Україні. Якби він сказав: «я хочу щоб ви попросили прокурора, щоб він був або більш м'який, або більш жорсткий», це було б неправильно. Це був би прямий тиск на Президента України», — пояснив Кравчук.
Він також підкреслив, що в такому разі виходило б, що Трамп рекомендує Зеленському, як діяти в конкретній ситуації, що було б неприпустимим.
«Такого не було. Він просто сказав, що хотів би, щоб було об’єктивне розслідування, бо йдеться про серйозну справу. Що багато людей у США хотіли б знати правду. Це не можна трактувати як якесь доручення. Він же не каже: «сфальшуйте» або «зробіть якісь зауваження прокурору», щоб дійти висновку на його користь, а не на користь Байдена», — наголосив Кравчук.
Він також висловив думку, що Зеленський не може оцінювати інших лідерів, зокрема, канцлерку Німеччини чи президента Трампа.
Крім того, він заявив, що обговорювати чи давати оцінку послу США Марі Йованович — це право американського президента.
«Я думаю, що ця розмова — це підручник для навчання. Не тільки президентів України та США, але й для нас з вами. В цілому ж, враховуючи всю ситуацію, яка була на момент цієї розмови, Президент України виглядав непогано», — резюмував Кравчук.
Нагадаємо, у Білому Домі оприлюднили стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031