Авторизація

» » » Націоналізація ПриватБанку: Чи піде Україна на угоду із дияволом

Націоналізація ПриватБанку: Чи піде Україна на угоду із дияволом

Націоналізація ПриватБанку: Чи піде Україна на угоду із дияволом
Націоналізація ПриватБанку: Чи піде Україна на угоду із дияволом

[/i]

Сергій Фурса

Інвестбанкір,спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"
Націоналізація ПриватБанку: Чи піде Україна на угоду із дияволом
Приватбанк. Фото: EPA/JAKUB KAMINSKI
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
У Financial Times опублікували інформацію про можливий компроміс щодо націоналізації ПриватБанку з бізнесменом Ігорем Коломойським. Це може призвести до ускладнення стосунків України із західними партнерами та МВФ.
Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Сергій Фурса.
Financial Times знову підірвало бомбу серед інвесторів в Україні. На цей раз – статтею про те, що Україна шукає шляхи компромісу з Коломойським. І що цей компроміс – не розмова про те, як він поверне 5,5 млрд доларів, відразу або частинами. Це той компроміс, який завжди називали червоною лінією всі наші західні партнери. Це – той компроміс, який може закрити перед Україною можливість співпраці із Міжнародним Валютним Фондом. Це – той компроміс, який, фактично, є капітуляцією держави перед олігархом. І це прекрасно розуміють інвестори. Це прекрасно розуміють в МВФ. Але це можуть не розуміти деякі люди в Україні.
Що хоче Коломойський? Він хоче захистити свої активи. І це зрозуміло. Ми можемо його зрозуміти, але в українських платників податків інший інтерес. Їх інтерес – отримати компенсацію за ті 5,5 млрд доларів, які були вкладені в капітал ПриватБанк при його націоналізації. Тому і виник Суд у Лондоні, адже від українського правосуддя мало очікувань. І зараз Коломойський хоче зробити все, щоб Україна припинила його переслідувати в Лондоні, що дозволить йому розморозити свої активи.
Тому ми і чуємо про різного роду пропозиції від афілійованих із Коломойським людей, які потрапили зараз на верхівку української влади. Ідея завжди та ж сама – попросити 20, щоб отримати 10. Щоб вони не говорили про компенсацію олігархові, завжди йдеться про його бажання позбутися суду Лондона. І, на жаль, тепер про можливий компроміс говорять найвищі чиновники країни.
Чому компроміс неприпустимий? З одного боку – це питання справедливості та правопорядку. З іншого – наслідків для економіки. Втрата МВФ – це втрата якоря, який утримує нас в економічний шторм. Але це важко. Питання справедливості – ближче всім. Уявіть собі, що злочинець скоїв зґвалтування. Він повинен потрапити в суд. Але в суді пропонують компроміс. Який полягає просто в тому, що його відпустять. Ось також і з ПриватБанком. Націоналізація ПриватБанку – була ключовим елементом по очищенню банківського сектора. Націоналізація ПриватБанку пройшла мирно і законно, під кураторством наших міжнародних партнерів. Аудит і розслідування після націоналізації виявили, що ПриватБанк працював як пилосос, виводячи гроші вкладників на рахунки пов'язаних осіб. І саме це призвело до витрат усіх платників податків в розмірі 5,5 млрд доларів. І тепер, коли злочинець вже близький до покарання, він отримує «політичне вікно можливостей», через яке летять пляшки із запальною сумішшю і статті в Financial Times, де говорять про компроміс. І вони потрапляють у ціль. І ті інвестори, які ще місяць тому були фанатами нової України, починають говорити про те, що глибоко розчаровані і бути реформатором – це складніше, ніж просто жартувати або виглядати як хіпстер.
Як ми зрозуміємо, що влада готова укласти угоду із дияволом? Поки ж вона на це тільки натякає. Ключове тут – рішення в апеляції окружного адміністративного суду. Зрозуміло, що цей суд ніколи не приймає рішення виходячи із законності. Репутація цього суду добре відома. Але поки навіть плівки НАБУ нічого не похитнули. Цей Суд вже скоро повинен прийняти рішення за позовом Коломойського. Вже зовсім скоро. І очевидно, що це буде політичне рішення української влади. І якщо в цьому суді апеляція визнає націоналізацію незаконною, то це буде означати, що українським президентом прийнято рішення про компроміс із Коломойським. Зараз у президента величезна влада. І вона ж є величезною відповідальністю. І в даному випадку його відповідальність – не укладати угоду з дияволом. Якщо Суд прийме рішення на користь Коломойського – угода із дияволом буде скріплена підписом. А сам Зеленський стане спільником Коломойського.
Чи можна виграти від угоди із дияволом? Ні, навіть отримавши короткострокові плюси. Але потім він обов'язково повернеться по ваші душі. А тут і їх не буде. Тому що весь оптимізм щодо України і її реформ тоді вивітриться миттєво. І економічне зростання зміниться втечею всіх і вся, що відіб'ється і на курсі гривні і на доходах населення. А той, хто сам укладає угоду, стає назавжди рабом диявола, адже він тепер пов'язаний із ним одним злочином. І щоб ти не робив потім, це вже не можна змінити. А суспільство отримає нову мораль. Мораль пірата. Коли не має значення, що ти зробив. Важливо, що ти зміг застосувати силу і тобі нічого за це не було. І це стане уроком для всієї країни. Яка, здавалося, почала вибирати цивілізований шлях, де законність важлива, а репутація коштує дорого.
Сергій Фурса
Читайте більше новин про: ПриватБанк
Читайте більше новин на тему: ПриватБанк

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031