Авторизація

» » » Порошенко підтримує заочний осуд осіб, яких неможливо доставити в Україну

Порошенко підтримує заочний осуд осіб, яких неможливо доставити в Україну

Президент України Петро Порошенко заявляє про свою готовність внести у Верховну Раду законопроект про заочне проведення судових засідань і осуд осіб, яких неможливо доставити в Україну.

"Чому не покарані ті, хто стріляв на Майдані? Я завжди був супротивником заочних судових засідань, але зараз я готовий відступити від цього принципу й внести законопроект, який у таких випадках, виняткових випадках, дозволить проводити заочні засідання суду, бо чекати, чи видадуть нам злочинця, у нас немає підстав. А пояснити суспільству, чому вони не засуджені, неможливо. Саме тому парламент має проголосувати дозвіл у таких виняткових випадках провести заочне засідання — публічне й прозоре", — відзначає глава держави. При цьому, за його словами, якщо обвинувачуваний захоче брати участь у засіданні суду або сказати що-небудь на свій захист, він може це зробити. "Але має бути судове засідання іменем України, яке дозволить притягти до відповідальності й засудити злочинців, винних у тому, що Україна була доведена до такого стану, у якому вона опинилася. Я думаю, що я ця пропозицію внесу в парламент", — сказав він.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстрований урядовий законопроект "Про внесення змін у Карний і Карний процесуальний кодекси України щодо неминучості покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, суспільної безпеки й корупційні злочини". Проектом закону передбачається спеціальне карне провадження відносно підозрюваного (обвинувачуваного), який переховується від органів слідства й суду, якщо вінзнаходиться поза кордонами України. Можливість спеціального карного провадження буде стосуватися злочинів проти основ національної безпеки України й злочинів проти миру, безпеки людства й міжнародного правопорядку; навмисних убивств; злочинів, пов'язаних з терористичною діяльністю; корупційних злочинів. Законопроект установлює, що до підозрюваних (обвинувачуваних) у здійсненні злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів, пов'язаних із терористичною діяльністю, і деяких інших злочинів проти суспільної безпеки (ст.260 і 261 КК), буде застосовуватися запобіжний захід винятково у вигляді утримання під вартою. Крім того, уряд України пропонує передбачити додаткове покарання у вигляді конфіскації майна за злочини проти національної безпеки України й злочини, пов'язані з терористичною діяльністю.

Залишити коментар
Популярне
Відео дня
Популярне в мережі
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Квітень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930