Авторизація

» » » Міненерговугілля працює над створенням Галузевого центру з кібербезпеки

Міненерговугілля працює над створенням Галузевого центру з кібербезпеки

У Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова проведено зустріч з представниками Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні.
Сторони обговорили низку питань розбудови системи кібербезпеки енергетичного сектору України.
Максим Немчинов відзначив, що в умовах діджиталізації сучасного світу питання кібербезпеки виходять на перший план. «Чим швидше керівництво країни розвиває інформаційні технології, тим більшою є потреба в захисті інформаційно-телекомунікаційних систем, особливо у сфері енергетики», - наголосив державний секретар.
Також зауважив, що випадки кібератак на електричні мережі за останні роки свідчить про нагальну потребу забезпечення надійного захисту енергетичного сектору. Підприємства ПЕК уже працюють над впровадженням новітніх систем кіберзахисту, але необхідно забезпечити комплексний підхід до всього енергетичного сектору, включаючи розробку відповідної політики, нормативних документів, заснування галузевого центру кібербезпеки та проведення аудиту з кібербезпеки для виявлення комплексних потреб усієї галузі. «Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо створити безпечні умови розвитку економіки і суспільства в сучасному цифровому світі», - переконаний Максим Немчинов.
Також державний секретар повідомив, що Міненерговугілля опрацьовує питання створення Галузевого центру кібербезпеки енергетичних об’єктів як сегменту національної системи кібербезпеки для забезпечення кібербезпеки галузі, протидії кіберзагрозам на виконання Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації».
Головним завданням центру буде моніторинг стану кібербезпеки галузі, своєчасне інформування про кіберзагрози та агрегація і обмін інформацією про кіберінциденти із національними центрами кібербезпеки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Служби безпеки України.
Наступним кроком планується створення Проектного офісу з кібербезпеки, що допоможе Міністерству реалізовувати усі ці завдання, у тому числі підтримає технічно потенційні проекти у сфері кібербезпеки – такі як створення Галузевого центру кібербезпеки, аудит енергетичної галузі, та допоможе у формуванні відповідної нормативної бази.
Також державний секретар відзначив, що Україна має напрацювання та фахівців у сфері кібербезпеки, здійснює системну роботу щодо навчання та залучення міжнародного досвіду і готове до співпраці та систематизації знань, обговорення потреб та можливого співробітництва з реалізації проектів у напрямку зміцнення системи кібербезпеки в Україні.
За підсумками зустрічі домовились щодо спільної організації та проведення навчань з кібергігієни. Також за сприяння Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні планується залучення британських фахівців до проведення технічного аудиту з метою визначення ризиків для енергосистеми України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31