Авторизація

» » » Данилюк перерахував, які кроки здійснюються для зміни ситуації на Донбасі

Данилюк перерахував, які кроки здійснюються для зміни ситуації на Донбасі

Данилюк перерахував, які кроки здійснюються для зміни ситуації на Донбасі
Рада національної безпеки й оборони України готує засідання щодо Донбасу, а Офіс президента - інвестиційний форум у Маріуполі та працює над зустріччю лідерів "нормандської четвірки".
Про це повідомив ВВС у інтерв’ю секретар РНБО Олександр Данилюк, відповідаючи на питання щодо зміни ситуації на Донбасі.
«РНБО по Донбасу готується. Перше засідання РНБО у нас було по енергетиці, рішення вийшло. Стосовно Донбасу - як ви добре розумієте, найпростіше - це зробити ще одну заяву. Але ж не для цього збирається РНБО, щоб робити заяви. Треба дуже ретельно працювати для того, щоб вийти на якесь комплексне рішення. Також нам треба продумувати, хто буде виконувати це рішення, як це буде реалізовано», - заявив він.
При цьому Данилюк підкреслив, що вже є комплексні заходи щодо рішень, які готуються по Донбасу.
Щодо питання зняття економічної блокади, Данилюк зазначив, що такий крок сам по собі нічого не принесе.
«Це ж не блокада, давайте називати речі своїми іменами. Це обмежувальні торговельні заходи, які були запроваджені у відповідь на націоналізацію наших підприємств на неконтрольованій території. Ці підприємства припинили платити податки у центральний бюджет. Тому були причини і було відповідне рішення РНБО. І питаючи про зняття обмежувальних заходів, треба розуміти, якими будуть кроки з іншої сторони. Тоді можна говорити про комплексне бачення. Різні варіанти можуть розглядатися, зараз я вам говорити про них не буду, тому що будь-які документи, які готуються для розгляду на РНБО, мають гриф», - сказав він.
Також, Данилюк підтвердив, що у вересні Офіс президента готує форум у Маріуполі, мета якого привернути увагу до розвитку Донбасу і залучити інвесторів.
«У регіон треба залучати інвестиції - в дороги, в порти, в розвиток іншої інфраструктури, в школи, для цього потрібні гроші. Є ресурси місцевого бюджету, є ресурси центрального бюджету, є міжнародних фінансових організацій, а є приватний бізнес. Треба розуміти, хто і що хоче отримати, розуміти мотивацію. Наприклад, я спілкувався з президентом Світового банку, і ми обговорили логіку того, чому СБ міг би брати участь в проектах на Донбасі. І прив'язали це до ключових реформ, які вони підтримують в Україні. Якщо інші будуть вкладатися, то на Донбасі буде досягнута критична маса змін», - зазначив секретар РНБО.
Щодо заклика глави держави про зібрання лідерів «нормандської четвірки» для ухвалення рішень по Донбасу, Данилюк зауважив: «Ситуація змінилася, тому що відбулася ця провокація, яка не може залишитися без відповіді як всередині країни, так і поза її межами, тобто з боку країн, які є учасниками «нормандського формату. Якщо жодної відповіді немає, тоді це може перетворитися просто на рутину. Нам завжди треба мати скоординовані внутрішні і зовнішні дії».
Нагадаємо, раніше політичний експерт Васильєв порадив Зеленському створити дипломатичний кабінет по Донбасу. Під час перемовин щодо цього регіону від української сторони має бути більш чітка артикульована позиція, гадає він.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930