Авторизація

» » » Держгеонадра: США допоможуть Україні створити сховище геологічної інформації

Держгеонадра: США допоможуть Україні створити сховище геологічної інформації

Голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк зустрівся з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представниками Проекту енергетичної безпеки.
Під час зустрічі Олег Кирилюк повідомив, які здійснені реформи в сфері надрокористування, які ще потрібно залучити інструменти для задоволення запитів надрокористувачів та інвесторів.
"Менш як за один рік Держгеонадра виконали 100% завдань "Дорожньої карти щодо прискорення проведення аукціонів та конкурсів з продажу спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів". Ми підготували геологічну інформацію для інвесторів на 42 блоки, включаючи УРП на суходолі та шельфі Чорного моря, загальною площею понад 20 тис. км2. Спільними зусиллями з Мінприроди та урядом удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим", – наголосив Олег Кирилюк.
За його словами, в рамках пілотного проекту електронних торгів Держгеонадра підготувала для продажу 46 ділянок з покладами різних корисних копалин.
"Станом на сьогодні Служба підготувала на продаж для вітчизняних та міжнародних інвесторів півсотні ділянок, з них 29 – це нафтогазові арени. За півроку від продажу на електронних аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами до держбюджету надійшло – 275,1 млн грн. Загалом за цей період Служба поповнила державну скарбницю на більш, як півмільярда гривень", – додав Голова Служби.
Представники USAID висловили подяку Олегу Кирилюку за такі рішучі кроки на шляху до реформ у галузі геології.
"Ми раді, що приводом для нашої зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні. Уряд США, зокрема, наша спільнота хоче допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є "дорожня карта" на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців", – сказав керівник проекту Дін Вайт.
Наприкінці зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. В рамках Меморандуму USAID Проект Енергетичної Безпеки та Державна служба геології та надр України співпрацюватимуть для посилення енергетичної безпеки України.
Для покращення інвестиційного клімату в сфері надрокористування Олег Кирилюк та Дін Вайт домовились, що США допоможе створити для України сховище геологічних даних, інформаційну систему управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів.
Керівник Проекту Дін Вайт зауважив, що для українського енергетичного сектору видобуток нафти та газу є важливою складовою. А забезпечення сталого розвитку цього сектору є необхідною умовою енергетичної незалежності України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31