Авторизація

» » » Префект не матиме доступу до фінансів, за ним – державний нагляд і контроль, – Геннадій Зубко

Префект не матиме доступу до фінансів, за ним – державний нагляд і контроль, – Геннадій Зубко

В одному проекті Конституції префекта має призначати Президент, в іншому – Уряд (бо в нас парламентсько-президентська республіка). Але важливо зрозуміти – за що відповідає префект. Він відповідає за безпеку людей, за координацію центральних органів виконавчої влади, за дотримання виконання законодавства органами місцевого самоврядування і за захист прав і свобод громадян. От що в нього є. У нього немає фінансів і доступу до державних програм, у нього є практична координація силовиків і терорганів всіх міністерств. Про це в інтерв'ю УНІА «Укрінформ» заявив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
«Ключова функція префекта – це державний нагляд і контроль. І поки місцеве самоврядування не забігає за червону лінію, він не може мати до них жодних запитань. Як тільки вони порушили закон своїм рішенням або не виконали повноважень, він має втрутитися. І тут уже в нього серйозні повноваження – або зупинити рішення органів місцевого самоврядування, або подати до суду позов щодо неправомірних дій місцевої влади, або втрутитися і подати до правоохоронних органів запит щодо захисту прав і свобод громадян.
У зв’язку з цим виникає два головних питання. Перше, а чи готові у нас органи місцевого самоврядування взяти на себе повністю виконавчу функцію? Це означає, що всі повинні мати виконкоми, всі повинні ефективно розпоряджатися фінансами, і менеджерські якості їх повинні відповідати запиту людей. І друге, а чи є в нас готові префекти, які завтра зможуть прийти і виконувати такі обов’язки?» – наголосив Геннадій Зубко.
Він навів приклад Франції, де префектом не може бути людина молодша 45 років. Президентом ти можеш бути обраний з 35, а префектом тільки з 45. Чому? Бо, за їхньою логікою, людина повинна пройти певні сходинки і нести потім велику відповідальність. Префект не може працювати на території, де народився, щоб не було родинних зв’язків. Тобто багато-багато речей враховується.
«Держава має розробити програму, яка повинна відповідати європейським вимогам, запропонувати державну фінансову підтримку, а далі, будь ласка, – сертифікуйте свій вуз, щоб виконувати цю програму. Викладачі можуть бути з бізнес-шкіл, Держакадемії управління, будь ласка, вчіть. Це стосується не тільки префектів, а й міських голів і голів об’єднаних громад», – розповів Геннадій Зубко.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930