Авторизація

» » » Бузаров про американських лобістів Зеленського: Сумнівно, що за 60 тисяч можна виграти вибори

Бузаров про американських лобістів Зеленського: Сумнівно, що за 60 тисяч можна виграти вибори

Бузаров про американських лобістів Зеленського: Сумнівно, що за 60 тисяч можна виграти вибори
Бузаров про американських лобістів Зеленського: Сумнівно, що за 60 тисяч можна виграти вибори
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сума у 60 тисяч доларів, які команда Володимира Зеленського, нібито, заплатила американським лобістам – надто мала, щоб за ці гроші виграти вибори. Можливо, зі сторони фірми справді надавались якісь послуги, однак, це ще не означає, що конкретно президент користувався послугами таких структур.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудові четвірки» на телеканалі ZIK висловив політолог-міжнародник Андрій Бузаров.
Коментуючи інформацію про те, що команда Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії наймала американських лобістів, він наголосив: вказана у ЗМІ сума гонорару – надто мала для такої роботи. Мовляв, сумнівно, що за 60 тисяч доларів можна виграти президентські чи парламентські вибори.
«Можливо, зі сторони американської консалтингової фірми і надавались якісь послуги конкретним членам команди Зеленського. Однак, це не означає, що конкретно президент користувався послугами відповідних лобістських структур. Для політичного консалтингу ця сума – не дуже великий гонорар для України та для США», – вважає Бузаров.
Тож він підкреслив: ймовірно, американські лобісти, консультанти та радники таки надавали певні види політичних послуг. Однаку тут ще потрібно розібратись – кому, коли і конкретно за що.
«Та навіть, якщо такий зв’язок був, у чому тут порушення законодавства? Мені як юристу та політичному аналітику це незрозуміло. Навпаки, якщо у різноманітних політичних партій таких зав’язків буде побільше, наші політики швидше навчаться займатись лобізмом, а не корупцією, і відрізняти політичний консалтинг від іншого виду консалтингу. Адже у нас, в Україні, лише розпочався процес інституціалізації політичного консалтингу», – наголосив експерт.
Водночас він підкреслив: свого часу Віктор Янукович користувався послугами Пола Манафорта, там залучались значно серйозніші суми.
«За інформацією, яка є у ЗМІ, навіть Порошенко користувався лобістськими структурами. Тому, це нормально. У США розвинений лобізм», – розповів Бузаров.
Та, окрім того, він припустив: Володимир Зеленський так відхрещується від цієї теми, адже, ймовірно, сам особисто президент не звертався по такі послуги. Ймовірно, це робив хтось із його оточення.
«Однак, це не говорить про те, що Зеленський особисто був споживачем таких послуг», – підкреслив Бузаров.
Та, за його словами, тут виникає дуже багато запитань – кому саме платила американська компанія, хто був суб’єктом отримання цих коштів чи перераховувались вони на підставі певного юридичного акту, коли і за які послуги були ці нарахування.
«На сьогодні нас немає інформації, яка б дала підстави об’єктивно дати оцінку цьому акту. Потрібно більше інформації. Тоді й можна буде спрогнозувати подальші дії не лише команди президента, а й загалом. Цікаво буде дізнатись, можливо хтось ще з американських консалтингових агентств допомагали Зеленському», – зазначив Андрій Бузаров.
Як повідомлялось раніше, видання «Голос Америки» опублікувало звіт американської лобістської компанії Signal Group Consulting, LLC. ЗМІ зазначає: команда кандидата Володимира Зеленського під час президентських виборів ошукала електорат, заперечивши співпрацю з американською лобістами.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930