Авторизація

» » » Звернення Народного депутата України Антона Геращенка

Звернення Народного депутата України Антона Геращенка

Звернення Народного депутата України Антона ГеращенкаНині в України розпочато реформу одного з найважливіших інститутів держави – прокуратури.

Відповідно до п. 2 ст. 5-1 розділу XIII Перехідних положень Закону України "Про прокуратуру" (№ 1697-VII від 14.10.14 р.) здійснюється відбір кандидатів на посади місцевих прокурорів, їх перших заступників та заступників.

На посади в 178 місцевих прокуратур претендують більш ніж три тисяч кандидатів, серед яких є такі, що працювали в системі прокуратури і такі, що не мали такого досвіду.

Для відбору кращих з кращих, були проведені тестування для встановлення рівня знань законодавства, логіки, кмітливості, здатності працювати у команді і іншими навичками та якостям керівника.

Крім того, кандидатів було перевірено на психологічну стійкість.

Разом з тим, зрозуміло, що знання законів та вміння орієнтуватися в складних ситуаціях - це ще не всі професійні якості для працівника прокуратури.

Мають важливе значення такі риси характеру, як чесність, порядність, рішучість та сміливість не виконувати завідомо неправомірні накази вищого за рангом керівництва, в разі намагання чинити тиск на прокурора.

Необхідно розуміти, чи не приймали незаконних рішень під тиском або з метою отримання неправомірної вигоди кандидати на посаду прокурора.

Для перевірки моральних, ділових, управлінських і організаторських якостей, Положенням про проведення конкурсу на заняття адміністративних посад у місцевих прокуратурах, передбачено співбесіду з членами Конкурсної комісії, до якої входять представники прокуратури, народні депутати, адвокати та правозахисники.

Для змістовної та ефективної співбесіди, з метою недопущення проходу недоброчесних кандидатів на посади місцевих прокурорів, членам конкурсної комісії необхідна фактична інформація про порушення закону, підтверджені факти корупційної діяльності або невідповідності витрат по відношенню до задекларованих доходів претендентів на посаду прокурора.

Інформація про кандидатів на посади місцевих прокурорів викладена на сайті Генеральної прокуратури України за посиланням:

http://www.gp.gov.ua/ua/reforms?_m=publications&_t=cat&id=115508

Враховуючи вищевикладене, з метою сприяння формуванню європейської правової держави в Україні, прошу надати мені, як народному депутату України, інформацію про кандидатів на посади місцевих прокурорів та їх заступників.

Вказана інформація може бути у вигляді копій процесуальних документів, які, на Ваше переконання, необґрунтовані або складені з грубим порушенням вимог чинного законодавства, зокрема постанов про закриття кримінальних проваджень та клопотань про обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; копій документів, які, на Вашу думку, свідчать про факти використання прокурором наданих йому повноважень не на реалізацію своїх функцій та захист Закону, а в особистих інтересах, або інтересах третіх осіб; явні факти порушення вимог чинного законодавства України кандидатами на посади місцевих прокурорів; відомості про невідповідність доходів кандидатів на посади місцевих прокурорів або членів сімей їх витратам та інші, відомі Вам факти протиправної діяльності того чи іншого кандидата.

Вказану інформацію прошу направляти письмово на адресу:

01008, м. Київ, вул. Садова, 3-а

або на електронну адресу:
Gerashchenko.Anton@rada.gov.ua

Телефон для довідок: 044 255 35 26

Отримана інформація буде передана моїм колегам, які були обрані членами Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади місцевих прокурорів та їх заступників, з метою недопущення проходу недоброчесних кандидатів.

З огляду на те, що час для проведення співбесіди з кандидатами обмежений рамками Закону та 15 грудня 2015 р. всі місцеві прокурори повинні бути призначені, прошу Вас надавати відому Вам інформацію невідкладно.

Також прошу поширити цю інформацію з метою залучення суспільства у процес відбору претендентів на посади місцевих прокурорів та їх заступників.

З повагою,
Народний депутат України
Антон Геращенко

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930