Авторизація

» » » Держенергоефективності пояснює успішне підвищення енергоефективності ОТГ Харківщини

Держенергоефективності пояснює успішне підвищення енергоефективності ОТГ Харківщини

Держенергоефективності разом із Регіональним представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та місцевими громадами Харківської області обговорили дієві механізми з енергоефективності.
Харківська область – один із найактивніших регіонів у питаннях енергоефективності.
Так, ц.р. в області виділено 4,4 млн грн на регіональні програми відшкодування 15% річних за «теплими кредитами» для населення та 20% суми кредитів для ОСББ. Таким чином, Харківщина займає 3-є місце у рейтингу областей за обсягом фінансування таких програм.
Ще 3 млн грн виділено із міського бюджету м. Харкова на цьогорічну програму співфінансування «теплих кредитів» для населення та ОСББ.
Також профінансовано місцеві програми у мм. Чугуїв, Ізюм, Лозівській та Пісочинській ОТГ, Кегичівському та Дворічанському районах.
Саме завдяки підтримці місцевої влади за останні 4 роки попит ОСББ на «теплі кредити» збільшено у 5 разів, а обсяг залучених на утеплення коштів – у 10 разів (із 1 млн грн у 2015 р. до 10 млн грн у 2018 році).
Більше того, ОСББ почали реалізовувати більш комплексні проекти, залучаючи в середньому вже не 100 тис. грн кредиту, а у 2 рази більше - понад 200 тис. гривень.
Загалом, із 2015 р. понад 170 ОСББ Харківщини скористалися «теплими кредитами» на загальну суму більше 30 млн гривень. Є чимало прикладів, коли ОСББ отримує потрійну підтримку від Уряду, області та міста, що охоплює близько 80% всього «теплого кредиту».
«Місцева підтримка є вкрай важливою, адже допомагає родинам здешевити «теплі кредити», зробити житло енергоефективним та заощаджувати на енерговитратах», - прокоментував начальник Управління сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець.
У свою чергу, Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності, закликав місцеві громади впроваджувати енергосервісні контракти, які дозволяють за рахунок приватних інвестицій впровадити енергоефективні проекти у бюджетних установах.
Наразі у м. Чугуїв реалізується 2 ЕСКО-контракти. Ще оголошено 5 ЕСКО-тендерів у м.Харків, один тендер - у м.Первомайський. Готуються до ЕСКО і в Лозівській ОТГ.
Енергоменеджмент почали запроваджувати у містах Куп’янськ, Чугуїв, Первомайський та Мереф’янській ОТГ.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31