Авторизація

» » » Цивільна конфіскація і зміни в НАЗК: у «Слузі народу» розповіли, як хочуть боротись із корупцією

Цивільна конфіскація і зміни в НАЗК: у «Слузі народу» розповіли, як хочуть боротись із корупцією

Цивільна конфіскація і зміни в НАЗК: у «Слузі народу» розповіли, як хочуть боротись із корупцією
Цивільна конфіскація і зміни в НАЗК: у «Слузі народу» розповіли, як хочуть боротись із корупцією
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Ключові законопроекти щодо боротьби з корупцією – уже на завершальній стадії. Серед них – впровадження так званої цивільної конфіскації. Це можливість у рамках судового процесу конфісковувати у чиновника незаконне майно без обвинувального вироку.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла кандидатка в народні депутати від «Слуги народу» Анастасія Красносільська.
Вона наголосила: ключові законопроекти щодо запобігання корупції уже написані і перебувають, фактично, на фінальній стадії.
«Ключовим має бути невідворотність покарання за корупцію. Ми не маємо далі спостерігати декларації чиновників, у яких коні-храми, і за які далі – нічого. Ми однозначно маємо повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Це є злочином у багатьох країнах, це наше міжнародне зобов’язання, не може бути чиновника з непоясненим майном», – вважає Красносільська.
Окрім того, вона розповіла про плани запровадження так званої цивільної конфіскації. Йдеться про можливість забрати менші, але незаконні суми без обвинувального вироку, однак в межах судового процесу.
«Часто люди собі уявляють, що це з вилами, без рішення суду можна забрати у місцевого чиновника що кому подобається. Та це не так. Ідея в тому, що якщо НАБУ, наприклад, бачить: у певного чиновника є майно на конкретну суму, однак відповідних доходів немає, може йти в суд з цивільним позовом, викладати докази того, що майно незаконне, відповідно, це конфіскувати і звільнити чиновника. Конфісковане майно, звичайно, піде в дохід держави», – пояснила Красносільська.
Окрім того, є певні запобіжники щодо конфіскації не лише того майна, яке офіційно записане на чиновника, а й того, яким він користується, однак формально належить іншим людям. Водночас, є й спеціальна процедура, яка захистить третіх осіб.
Також планують перезапусти «деструкційні» антикорупційні органи, зокрема – НАЗК.
«Воно б мало перевіряти декларації чиновників, але, на жаль, робить це з такою швидкістю, що на б пішло ще 7 тисяч років», – вважає майбутня депутатка.
Вона зазначила: керівництво цього органу абсолютно не впоралось зі своїм завданням.
«У НАЗК зараз – 5 керівників. Вони зараз займаються тим, що кожен розповідає «це не я винен, а мій колега». Нам здається, що має бути один керівник, який отримає повноту відповідальності. Відповідно, цей один керівник далі вирішить, як вичищати штат НАЗК», – розповіла Красносільська.
Окрім того, за її словами, планується й перезавантаження судової системи – зокрема, органів добору суддів, можливо – і добору прокурорів.
«Це важливо, бо коли. Наприклад, питаємо у міжнародних інвесторів, чому вони, наприклад, не приходять в Україну у тій кількості, в якій нам би хотілося, вони кажуть, що у нас немає судів, тож не зможуть тут захистити своє право власності», – розповіла представниця «Слуги народу».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930