Авторизація

» » » Володимир Лапа: Органічна продукція може зайняти важливу нішу в структурі аграрної промисловості

Володимир Лапа: Органічна продукція може зайняти важливу нішу в структурі аграрної промисловості

19 липня 2019 року в конференц залі НАН України відбувся круглий стіл з питань торгівлі органічною продукцією. Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, керівники проектів ЄС у даній сфері, фахівці Мінагрополітики України, Держпродспоживслужби, представники різних торгівельних мереж які вже реалізують та збираються реалізувати дану продукцію, громадськість та інші зацікавлені особи.
Володимир Лапа наголосив на актуальності даного заходу, зазначивши, що впровадження Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» дозволить встановити цивілізовані правила гри на ринку органіки, виробляти якісну органічну продукцію та удосконалить функції державного нагляду (контролю) у цій сфері.
Учасники круглого столу розглянули існуючу нормативно правову базу та зміни, які будуть відбуваються в ній. Також обговорили питання здійснення функцій державного контролю та нагляду в Україні, правила та процедури маркування та сертифікації органічної продукції.
Володимир Лапа зазначив, що наразі Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики проводить роботу з напрацювання відповідних нормативно-правових актів для повноцінної реалізації норм закону.
«Ряд важливих підзаконних актів уже прийнято, решта - на стадії узгодження та погодження. Рекомендуємо суб’єктам господарювання відстежувати ці процеси, щоб розуміти основні етапи формування правил гри на ринку органічної продукції. Вся необхідна інформація публікується на сайтах Мінагрополітики та Держпродспоживслужби», - наголосив Володимир Лапа.
Довідково
Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», в якому враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва набирає чинності 02 серпня 2019 року.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031