Авторизація

» » » Конституційний Суд вважає однаковими комуністичний режим та нацистський

Конституційний Суд вважає однаковими комуністичний режим та нацистський

Конституційний Суд вважає однаковими комуністичний режим та нацистський
Конституційний Суд вважає, що за своєю злочинною суттю комуністичний та нацистський режими були однаковими.
Про це йдеться в рішення Суду, передає його прес-служба.
Суд ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Там наголошують, що право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань не є абсолютним. Адже його можна обмежувати в інтересах національної безпеки.
«За своєю злочинною сутністю комуністичний режим і нацистський режим були однаковими, а методи здійснення ними державної репресивної політики – тотожними. Названі режими категорично заперечували можливість існування української незалежної держави, переслідували її прихильників та перешкоджали українському національному відродженню», – йдеться у повідомленні.
Там аргументують, що комуністичний режим завдав непоправної шкоди правам людини, здійснював тотальний контроль над суспільством репресії тщо.
«Конституційний Суд України виходить із того, що комуністичний режим заперечував та обмежував права людини, унеможливив демократичну організацію державної влади. Узурпація державної влади комуністичним режимом здійснювалася, зокрема шляхом ліквідації свободи політичної діяльності, усунення політичних опонентів та унеможливлення політичної конкуренції», – додають там.
Також там зазначили, що символи комуністичного режиму використовували у 2014 році для штучної стабілізації ситуації в Україні.
«Отже, засудження Законом нацистського режиму та комуністичного режиму і встановлення заборони на використання їхньої символіки обумовлені легітимною метою – не допустити повернення до тоталітарного минулого. Така заборона покликана унеможливити будь-які спекуляції з використанням історичного минулого, пов’язаного з тоталітарними режимами, не допустити звеличування цих режимів, виправдання їх злочинів», – йдеться у повідомленні.
За результатами аналізу, КСУ вирішив, що пропаганда комуністичного режиму та нацистського режиму і публічне використання їх символів є спробою виправдати тоталітаризм та запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей, захист яких є обов’язком усіх органів державної влади, а Закон є конституційним.
Читайте також: У Німеччині продають з аукціону унікальну шифрувальну машину нацистів

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031