Авторизація

» » » Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції ІПВГ у Парижі

Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції ІПВГ у Парижі

Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції Ініціативи прозорості видобувних галузей-2019 (ІПВГ) у м. Париж, Французька Республіка.
17 червня проведено засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей. Захід спрямований на обмін досвідом з питань впровадження ІПВГ та розширення діалогу між зацікавленими сторонами.
Під час заходу відбулася презентація досвіду України щодо успішного впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в енергетичному секторі.
Одним із завдань є забезпечення переходу на електронне впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей з розкриттям даних у режимі он-лайн в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Відзначено важливість залучення міжнародної допомоги для підвищення якості управління видобувних галузей, їх структурної трансформації та подальшої реалізації ІПВГ в Україні.
У презентації акцентували увагу на досягненнях України у впровадженні вимог стандарту ІПВГ, зокрема запровадженні перерахування 5% ренти від видобування природного газу та нафти та 25% ренти від видобування інших корисних копалин до місцевих бюджетів. Також успішними кроками є прийняття Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та відкриття даних про бенефіціарних власників видобувних компаній.
Тематичні сесії першого дня Конференції 18 червня були присвячені питанням розкриття інформації участі громадянського суспільства в управлінні природними ресурсами в умовах сталого розвитку, впливу видобувного сектору на довкілля, соціальну сферу та місцеве населення, важливості даних про видобування та як прозорість може стимулювати мобілізацію внутрішніх ресурсів, ролі прозорості у боротьбі з корупцією у видобувному секторі тощо.
Державний секретар Максим Немчинов взяв участь у тематичній сесії «Громадянське суспільство попереду сталого управління природними ресурсами». Учасники обговорили ключову роль громадянського суспільства у просуванні та зміцненні прозорості та підзвітності у видобувних галузях, використанні даних та участі у процесі прийняття рішень та обмінялися досвідом передових практик механізмів участі громадянського суспільства в управлінні видобувним сектором.
Державний секретар відзначив налагодження діалогу влади, бізнесу та громадськості. «Зараз ми активно працюємо над розробленням онлайн-платформи для систематичної публікації даних ІПВГ для їх оновлення. Це все має призвести до полегшення роботи суб’єктів господарювання, полегшення контролю з боку громадянського суспільства, полегшення використання даних органами місцевого самоврядування», – наголосив Максим Немчинов. При цьому він зазначив, що подальшим завданням громадянського суспільства є правильно аналізувати дані, користуватися ними, отримувати на основі цих даних, скільки було відрахувань у бюджет, як ці кошти були використані, наскільки ефективно велось видобування та видавались ліцензії і відповідно реагувати та контролювати органи влади.
Учасники Конференції зацікавлені досвідом України щодо відкриття геологічної інформації, децентралізації та роботи в регіонах.
Слід зазначити, що Конференція ІПВГ проводиться один раз на три роки.
Попередня Глобальна Конференція ІПВГ, що відбулася у Лімі у 2016 році, зібрала 1200 учасників, включаючи глав держав, керівників провідних компаній у видобувному секторі та лідерів громадянського суспільства з 80 країн світу.
Нагадаємо, у 2019 році Україна вдруге приймала засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей, у ході якого було відзначено активну участь Уряду, компаній та громадянського суспільства в процесі ІПВГ та досягнення України на цьому шляху.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031