Авторизація

» » » МОЗ: На Закарпатті роблять рідкісні операції з ендопротезування аорти

МОЗ: На Закарпатті роблять рідкісні операції з ендопротезування аорти

На Закарпатті започаткували новий для регіону напрямок кардіохірургії – ендопротезування аорти. Цей сучасний метод лікування складної судинної патології дозволяє мінімізувати для пацієнта травматичність та ризики оперативного втручання і врятувати життя при смертельно небезпечному захворюванні.
Вперше таку операцію на Закарпатті провели у січні цього року в обласному кардіодиспансері. Одна з особливостей втручання – спільна робота команди рентген-хірургів, ендоваскулярних хірургів та кардіохірургів. Медики називають такі операції гібридними, оскільки при виконанні потрібні знання, навички та спільна злагоджена робота медичних фахівців різних спеціальностей. Важлива для таких операцій і наявність високотехнологічного обладнання, зокрема ангіографічної системи. Завдяки коштам, які були виділені в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», таке обладнання є в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері.
«Таких операцій в Україні потребують сотні пацієнтів. Травми аорти часто зустрічаються при ДТП. Лише 5-10% пацієнтів з таким діагнозом виживає. Щоб якомога більше пацієнтів могли вижити, має працювати розгалужена мережа лікарень, які здійснюють подібні операції. Хворого по «швидкій» мають доставляти до медзакладу, який забезпечений як протезами і обладнанням, так і фахівцями», – розповідає ендоваскулярний хірург Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Ігор Дітківський.
Під час ендопротезування аорти пацієнту підбирають індивідуальний протез. Це одне з надскладних завдань для лікарів, оскільки існують десятки ендопротезів різних розмірів і треба обрати оптимальний за діаметром, довжиною тощо. Сама операція подібна до стентування, коли у вражену судину через невеличкий розріз імплантується підтримуючий «каркас», з єдиною різницею, що діаметр і довжина цього «каркасу» у рази більші, ніж у стента.
«Раніше подібні операції потребували величезного травматичного доступу з великим ризиком для життя пацієнта. Зараз весь світ рухається до малотравматичних та мініінвазивних технологій. Оперативні втручання здійснюються через невеликі розрізи, які забезпечують доступ до периферичних судин. Через них вводяться ендопротези. Мені приємно відзначити, що на Закарпатті вже успішно проводять подібні втручання», – зазначає завідувач кардохірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіодиспансера Павло Лукач.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31