Авторизація

» » » Окупація Кримського півострова – це сигнал порушення глобальної системи миру та безпеки у світі, – Вадим Черниш

Окупація Кримського півострова – це сигнал порушення глобальної системи миру та безпеки у світі, – Вадим Черниш

У Чорногорії пройшов ІХ щорічний Міжнародний форум високого рівня у Південно-Східній Європі з питань політичної безпеки To Be Secure #2bsforum. Україну на Форумі представив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.
У своєму виступі Вадим Черниш окреслив особливості зовнішньої політики Російської Федерації в країнах, де є конфлікти, країнах, що мають спільний кордон з РФ, та по відношенню до найпотужніших країн світу та політичних союзів. Міністр підкреслив, що ігнорування Російською Федерацією правил світового порядку, закріплених міжнародним правом, призвело до серйозних дестабілізаційних процесів у країнах західного світу. Однак одним із механізмів протистояння кремлівській політиці залишається дотримання цінностей, які вибудували сучасну Європу, і, звичайно, тиск міжнародної спільноти через економічні, політичні та дипломатичні важелі.
«Агресія Російської Федерації на території України – це порушення міжнародного порядку. Багато країн-партнерів здійснюють політику невизнання окупованого Російською Федерацією Криму, а також підтримують санкційну політику. Україна вдячна партнерам за цю підтримку, і я вважаю, що ці важелі впливу можуть допомогти повернути Крим в Україну», – наголосив Міністр.
Також він зазначив, що окупація Російською Федерацією Кримського півострова у 2014 році – це сигнал порушення глобальної системи миру та безпеки у світі та ігнорування встановленого світового порядку.
Завершуючи свій виступ, Вадим Черниш наголосив, що в такій ситуації, яка склалася в Україні, потрібно продемонструвати, що в рамках демократії можна діяти ефективно.
«Не всі політичні діячі розуміють рівень загроз з боку Російської Федерації і як на ці загрози потрібно реагувати. Для прикладу, Україна покладається на підтримку міжнародних організацій та партнерів, двосторонні та багатосторонні домовленості, а також консультації. В той же час автократичний режим Російської Федерації діє достатньо оперативно, тому потрібно знаходити нові форми реагування і протидії, не виходячи за рамки демократичного порядку і європейських цінностей. Ми маємо продемонструвати, що в рамках демократії можна діяти швидко та ефективно. Для всіх нас демократичний лад і є однією із цінностей. Значна частина населення України підтримує європейські цінності, що по суті є загальнолюдськими. Вже сьогодні Україна намагається будувати дієве демократичне суспільство. Ми постійно проводимо консультації з Радою Європи, Європейським Союзом, НАТО та країнами-учасницями цих організацій для того, аби напрацювати стратегічні підходи, які потім зможемо втілити у життя. І ми маємо надію, що наші партнери допоможуть сформувати кращі практики демократії таким чином, як вона побудована у більшості європейських країн».
Довідково
#2BS займається питаннями глобальної, євроатлантичної безпеки та безпеки в Південно-Східній Європі. Цьогоріч серед гостей #2bsforum – Президент Чорногорії Мило Джуканович, Президент Словенії Борут Пахор, Прем’єр-міністр Чорногорії Душко Маркович, а також представники Урядів країн Балканського півострова, Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, дипломати, експерти з Великобританії, Туреччини, Іспанії, Швеції, Нідерландів, Словенії, Словаччини, Сербії, Румунії, Польщі, Норвегії, Північної Македонії, Чорногорії, Японії, Італії, Іраку, Угорщини, Німеччини, Франції, Чехії, Хорватії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Бельгії, Австрії, Австралії, Албанії та України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31