Авторизація

» » » Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала народних депутатів ратифікувати оновлений «енергетичний» Додаток до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала народних депутатів ратифікувати оновлений «енергетичний» Додаток до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала народних депутатів ратифікувати оновлений «енергетичний» Додаток до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це вона заявила на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, представляючи на розгляд Комітету питання щодо змін до Угоди про асоціацію, а саме оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію. Проектом закону пропонується затвердити рішення Ради асоціації між Україною та ЄС, яким у свою чергу і пропонується оновити Додаток 27 з урахуванням розвитку права ЄС та стратегічної цілі України інтегруватись до енергетичних ринків ЄС.
Віце-прем’єр-міністр зазначила, що над цим проектом протягом року фахівці Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції працювали разом з різними зацікавленими сторонами. Оновлений Додаток потрібен для того, щоб отримати де-факто взаємні зобов’язання України і ЄС щодо наступних кроків інтеграції України до енергетичних ринків Європейського Союзу. «В цьому Україна принципово зацікавлена і з точки зору безпеки, і з точки зору стійкості нашої енергосистеми», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Ухвалення рішення дозволить вийти на новий рівень відносин Україна-ЄС у сфері енергетики, оскільки передбачає взаємні зобов’язання сторін. Зокрема, Україна утримується від введення в дію нормативно-правових актів до того, як Європейська Комісія завершить оцінювання сумісності проектів актів з відповідними положеннями права ЄС. ЄС зобов’язується здійснювати зазначене оцінювання та надавати рекомендації задля досягнення повної інтеграції енергетичного ринку України до енергетичного ринку ЄС. На засіданні Ради асоціації ухвалюватиметься спільне обов’язкове рішення, яке відображатиме прогрес на шляху до інтеграції ринків від кожної сторони.
Ратифікація в Парламенті зобов’яже ЄС розцінювати дії України як кроки для реальної інтеграції енергетичного ринку України до європейського. «Це якраз та секторальна інтеграція, над якою ми наполегливо працюємо і яку ми ставимо під загрозу, якщо будемо відкладати далі ці напрацювання», – зауважила Віце-прем’єр-міністр.
Вона наголосила, що рішення потребує затвердження Верховною Радою України, оскільки його зміст виходить суто за межі оновлення переліку актів права ЄС та створює додаткові зобов’язання для сторін.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що важливим є політичне рішення кожного окремого парламентаря, який бере участь у засіданні Комітету і буде брати участь у засіданні ВРУ та в голосуванні, і попросила підтримати це історичне рішення та забезпечити незворотність процесу європейської інтеграції України.
Довідково
На розгляд ВР виносяться проекти законів України (№ 0227 від 16.05.2019 р.) «Про Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».
Проектом Закону України № 0227 за предметом правового регулювання охоплюються зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію, а саме глави 1 «Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику», розділу V «Економічне та галузеве співробітництво», відповідно до якої сторони домовилися продовжувати та активізувати співробітництво у сфері енергетики з метою підвищення енергетичної безпеки, конкурентоспроможності та стабільності, а також пунктом 2 статті 475 Угоди про асоціацію, відповідно до якого Сторони застосовують додаткові заходи з метою посилення моніторингу наближення внутрішнього законодавства до права ЄС у сфері енергетики та модернізації енергетичного сектору.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031