Авторизація

» » » Держенергоефективності, UNIDO та UNECE обговорили шляхи стимулювання промислових підприємств до енергоефективності!

Держенергоефективності, UNIDO та UNECE обговорили шляхи стимулювання промислових підприємств до енергоефективності!

Ефективні інструменти стимулювання енергоефективності у промисловості – ключова тема спеціалізованого семінару, ініційованого Європейською економічною комісією Організації Об'єднаних Націй (UNECE) та Організацією Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) за участю Держенергоефективності.
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував механізм підвищення енергоефективності у промисловості, ініційований Агентством за сприяння Українсько-данського енергетичного центру.
Основою для механізму став 20-річний досвід Данії, де підприємства укладають добровільні угоди із Енергетичним агентством Данії, впроваджують енергоефективні заходи та отримують компенсації після сплати податку за CO2.
Як відомо, в Україні у 2019 р. ставка екологічного податку за викиди СО2 зросла у 24 рази: із 0,41 грн за тонну до 10 грн за тонну. У результаті очікуються надходження до держбюджету в розмірі 1,2 млрд грн, однак вони не мають цільового призначення.
«Для того щоб оптимізувати енерговитрати промислових підприємств та зменшити фінансове навантаження при виплаті вищого податку, пропонуємо використати частину коштів з податку на CO2 як відшкодування кредиту саме на енергоефективні проекти», – пояснив Сергій Савчук.
У разі імплементації цієї ініціативи промислові підприємства зможуть:
- скоротити енергоспоживання та викиди CO2;
- заощадити витрати при впровадженні енергоефективних заходів;
- підвищити конкурентоздатність продукції.
У масштабах держави реалізація зазначеного механізму дозволить скоротити споживання енергії в промисловості на 7% до 2030 року.
Крім цього, для всіх підприємств, які зацікавлені вже сьогодні розпочинати роботу у сфері енергоефективності, є можливість об’єднатися в Енергоефективні мережі.
В Україні за підтримки Уряду Німеччини та GIZ наразі створено 3 мережі енергоефективних підприємств:
- перша мережа у Львові об’єднує 11 підприємств різних галузей;
- друга мережа у Києві – 12 хлібопекарських підприємств;
- третя мережа у Києві – 15 виробників будматеріалів.

Долучайтесь до нас у Facebook

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031