Авторизація

» » » Будівельні норми щодо обов’язкових вимог влаштування паркомісць для людей з інвалідністю вже діють

Будівельні норми щодо обов’язкових вимог влаштування паркомісць для людей з інвалідністю вже діють

У нових державних будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд” чітко визначені обов’язкові параметри, деталізовані вимоги та наведено конкретні приклади влаштування паркомісць для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення на відкритих автостоянках. Ці ДБН діють з 1 квітня цього року.
“Відповідно до чинного законодавства, не менше 10% машиномісць на відкритих парковках повинні бути обов’язково передбачені для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними особами. У нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” ми прописали чіткі обов’язкові вимоги та параметри щодо правильного влаштування таких паркомісць. У документі навіть наведено конкретні приклади і розрахунки, як це має бути зроблено. Норми вступили в дію з 1 квітня цього року”, - зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Зокрема, в нормах встановлено, що:
ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше 3,5 метра;
розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, обов’язково повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій;
ці паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлі, при житлових будинках – не далі 100 м.
паркомісця повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.
У ДБН також детально проілюстровано, як мають проектуватися такі паркувальні місця, щоб ними було зручно користуватися.
Довідково
Нові ДБН розроблено ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031