Авторизація

» » » Держводагентство: Скоро можна буде перевірити воду на вміст пестицидів

Держводагентство: Скоро можна буде перевірити воду на вміст пестицидів

Представники Держводагентства та водники майже з усіх басейнів річок України відвідали нову сучасну лабораторія моніторингу вод та грунтів Дністровського БУВР.
Фахівці лабораторії провели для гостей ознайомчу екскурсію, під час якої продемонстрували роботу сучасних приладів, які проводитимуть аналіз проб води за пріоритетними забруднюючими речовинами; визначатимуть хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод; специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну річки Дністер внаслідок антропогенного навантаження.
Як раніше інформувало Держводагентство, у зазначеній лабораторії функціонуватимуть сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень.
Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки.
Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана сучасна система очищення води з картриджами та інші прилади.
Колектив лабораторії освоює специфіку закупленого обладнання, вивчає та впроваджує методики виконання досліджень, які тепер будуть визначатися по 35 пріоритетних забруднюючих речовинах.
Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031