Авторизація

» » » Павло Розенко обговорив з представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій питання створення Держслужби України з етнополітики та свободи совісті

Павло Розенко обговорив з представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій питання створення Держслужби України з етнополітики та свободи совісті

16 травня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій обговорили питання створення окремого спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади – Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, до компетенції якого будуть віднесені питання формування та реалізації державної політики у сфері релігії та у сферах міжнаціональних відносин й забезпечення прав національних меншин.
«Створення такого органу, а вірніше його відновлення, стане дієвим кроком Уряду на шляху посилення інституційної спроможності державної політики у сферах релігії, міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та гуманітарної політики України загалом», - сказав Павло Розенко у ході зустрічі.
За його словами, питання відновлення окремого центрального органу виконавчої влади у справах національностей та релігій впродовж останніх років постійно порушували представники авторитетних міжнародних безпекових та правозахисних організацій.
«Зокрема, на цьому постійно наголошувала попередній Верховний комісар з питань національних меншин ОБСЄ Астрід Торс під час її візитів до України у 2016-2017 роках. У вересні 2018 року новопризначений Верховний Комісар ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Дзаньєр підтвердив актуальність цього питання. Важливість створення такого органу відзначено у Збірці Рекомендацій правозахисних механізмів ООН, яка була передана Уряду України 12 липня 2018 року Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер», - нагадав Віце-прем’єр-міністр.
«Необхідність відновлення спеціалізованого державного органу у справах релігій і національностей, відповідального, зокрема, за координацію питань, пов’язаних із захистом осіб, які належать до національних та релігійних меншин, підкреслена також Комітетом Міністрів Ради Європи, Консультативним комітетом Рамкової конвенції про захист національних меншин. Офіс Ради Європи в Україні у квітні 2019 року вчергове висловив повну і всебічну підтримку необхідність відновлення окремого органу у справах релігій і національностей та наголосив, що поновлення його діяльності є однією з головних рекомендацій європейських структур для України», - підкреслив Павло Розенко.
Представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, присутні на зустрічі, висловили свою підтримку ініціативі Кабінету Міністрів України щодо утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Долучайтесь до нас у Facebook

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031