Авторизація

» » » Президент закликав нову владу дотримуватися духу і букви нового закону про українську мову

Президент закликав нову владу дотримуватися духу і букви нового закону про українську мову
[/i]

Президент України Петро Порошенко закликав нову владу дотримуватися закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений Верховною Радою і вчора підписаний Главою держави. Про це Петро Порошенко сказав, виступаючи під час церемонії закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців.
«Вчора, 15 травня, який назавжди увійде в історію, я мав високу честь і високу гордість підписати закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Насправді це величезна подія і було дуже зворушливо бачити на очах громадських активістів сльози і чути, що вони не вірили, що це взагалі можливо. Ми з вами це зробили», - сказав Петро Порошенко.
Президент підкреслив, що цей закон підтримує державний статус української мови, забезпечує конституційне право громадян України говорити рідною мовою і чути її в публічному просторі. «Це право реалізовуватиметься у відповідності до європейських моделей мовної політики», - додав він.
Глава держави наголосив, що робота над законом тривала не один рік, відбулася дуже широка дискусія по всій Україні і за її межами, у багатьох питаннях знайдено розумний компроміс, а підготовка до другого читання тривала кілька тижнів пленарної роботи Верховної Ради. Президент також вважає, що «дуже правильним було рішення керівництва Парламенту так побудувати графік роботи над законопроектом, щоби і фінальне голосування, і підписання Президентом відбулися вже після президентських виборів».
«Так і сталося – після 21 квітня (закон був проголосований у ВРУ та підписаний Президентом – ред.). Це наочний доказ того, що цей закон для нас не був предметом політичної кон’юнктури. Це питання державотворення»,  - зазначив Петро Порошенко та додав, що документ вивірений настільки, щоби жодна політична сила не мала підстав ініціювати його перегляд. Він нагадав про високий рівень підтримки закону у Верховній Раді у 278 народних депутатів, які віддали свій голос за документ.
«Це є яскравим свідченням того, що закон об’єднує українське суспільство, об’єднує державу, а не навпаки як нас лякали з боку Москви і Кремля, і з боку п’ятої колони», - наголосив Президент. При цьому він додав, що за цей закон голосували і влада, і опозиція, всі політичні сили, які не озираються на Москву.
«Це дозволяє прогнозувати нашому закону дуже довге життя. Сподіваюся, що і нова влада, уважно вивчивши текст закону, підтримає і його дух, і його букву», - наголосив Петро Порошенко.
Президент також підкреслив, що «закиди, ніби цей закон применшує права іншомовних громадян, є абсолютно безпідставними» та зауважив, що для цих громадян існує закон про мови національних меншин, а Конституція України захищає їхні права.
«Закон є лише стимулюючим та мотивуючим. Він розроблявся, обговорювався та ухвалювався за обставин, коли країна-агресор зробила гуманітарну політику одним з ключових елементів своєї російської експансії. А отже питання не лише в тому чи іншому способі комунікації. Питання в українських змістах. А вони можуть бути найкраще донесені саме українською мовою», - наголосив Президент. Він також навів слова української письменниці  Оксани Забужко: «Мова – далеко не тільки «засіб спілкування», тобто передачі «вже готових думок», як нас усіх учили в імперській школі. Куди серйозніша її місія – бути способом народження тих думок: коли «нема мови», людині просто «нема чим думати».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31