Авторизація

» » » Президент: Моє завдання – забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню корупційних злочинів в оборонній сфері

Президент: Моє завдання – забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню корупційних злочинів в оборонній сфері
[/i]

Президент України Петро Порошенко наголошує, що його завдання як Глави держави та Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України забезпечити проведення неупередженого розслідування фактів корупції в оборонному секторі, а вже справа правоохоронних органів – розслідувати, довести і притягнути всіх винних до відповідальності.
За його словами, з цією метою в Державному концерні «Укроборонпром» вже здійснюються конкретні кроки. «Аудит розпочався. Аудит розпочався з того, що прийнято відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким зобов’язали «Укроборонпром» надати відповідні документи. В тому числі, йдеться про зняття грифу «таємно». І підібрати тих аудиторів, які будуть мати доступ до державної таємниці для того, щоб зробити чистий, неупереджений аудит, який викликає довіру», - сказав Глава держави під час участі у публічній дискусії з представниками громадянського суспільства та експертного середовища в прямому ефірі «Суспільного телебачення».
Петро Порошенко зауважив, що це непросте рішення було прийняте незважаючи на те, що зазначений аудит коштує мільйони доларів, які треба сплатити з державного бюджету, тобто з коштів платників податків.
«Запущено аудит. Прийнято рішення Уряду для того, щоб він був профінансований. До аудиту допущена одна з найбільших чотирьох всесвітньо відомих компаній, якій довіряють у світі», - сказав Президент.
Глава держави підкреслив, що зазначені рішення були ухвалені для забезпечення не майбутнього аудиту, а для перевірки фактів, що вже були оприлюднені журналістами. «Перевірити:  а чи правда це, чи ні. Бо з будь-якими матеріалами розслідування треба йти в правоохоронні органи. А стаття у найшанованішому виданні – це просто інформація, тим більше, що вона взята з витоку, який відбувся у правоохоронних органах», - сказав він.
«Моє завдання – забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню», - підкреслив Петро Порошенко.
Він наголосив, що за три роки не було жодного випадку, коли б мало місце втручання Президента у розслідування будь-яких правоохоронних органах та додав, що таких розслідувань проводиться багато.
«Там, де є розслідування по «Укроборонпрому», стосується директорів заводів, а це великі позиції, стосується директорів фірм або стосується навіть пана Гладковського, було сказано: «Винен? Розслідуйте і притягуйте (до відповідальності – ред.)». В розслідуванні не було жодного прогресу. За рік до виборів був організований інформаційний витік. Рівно за місяць до виборів, не випадково, ця інформація була оприлюднена», - констатував Глава держави.
Натомість реакція Президента на оприлюднені факти була набагато швидшою, констатував він. «Пройшов місяць. Реакція Президента абсолютно чітка: перше – терміново Гладковського звільнено. Не тому, що доведена його вина, в нас за Конституцією це виключно через суд. А тому, що є підозра, що він може перешкоджати слідству. І саме було прийнято таке рішення», - сказав Петро Порошенко.
Крім того, всі працівники «Укроборонпрому», включно з Гладковським, були зобов’язані пройти детектор брехні.
Також були ініційовані зміни до законодавства, відповідно до яких має бути знято гриф секретності з тих розділів державного оборонного замовлення, які не будуть перешкоджати рівню обороноздатності держави, підкреслив Глава держави.
Наступним важливим кроком Президент назвав призначення на посаду заступника секретаря РНБО легендарної особистості – героя АТО, героя війни полковника Сергія Кривоноса. «Який боронив Краматорський аеропорт, якому довіряє суспільство і який має надзвичайні повноваження щодо забезпечення перевірки, притягнення до відповідальності і реформування «Укроборонпрому». З чого він почав? Саме з аудиту, зняття секретності, перезавантаження спостережної ради і забезпечення прозорості там, де це може бути. Впевнений в тому, що це лише початок процесу», - резюмував Петро Порошенко.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930