Авторизація

» » » У МТОТ відбулася розширена нарада щодо реалізації Закону «Про протимінну діяльність в Україні» за участю міжнародних гуманітарних організацій

У МТОТ відбулася розширена нарада щодо реалізації Закону «Про протимінну діяльність в Україні» за участю міжнародних гуманітарних організацій

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулася зустріч з міжнародними партнерами щодо впровадження комплексу заходів протимінної діяльності, з урахуванням нового законодавства в Україні. У заході взяли участь представники близько 30 країн – партнерів та міжнародних організацій.
Внаслідок довготривалої збройної агресії Російської Федерації на сході України склалася небезпечна гуманітарна ситуація: великі території, забруднені вибухонебезпечними об'єктами, створюють серйозну загрозу безпеці, життю і здоров'ю цивільного населення, навколишньому середовищу, інфраструктурі, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях. На сьогодні така ситуація диктує необхідність у чіткій координації спільних дій усіх учасників протимінної діяльності для здійснення ефективних заходів у цій сфері.
На зустрічі обговорювалися шляхи реалізації прийнятого у грудні 2018 року Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», який визначає правові та організаційні засади здійснення протимінної діяльності та особливості її державного регулювання.
Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вікторія Вороніна проінформувала учасників заходу про підходи, бачення та розуміння протимінної діяльності на законодавчому та імплементаційному рівні.
«Принципи нейтральності, неупередженості, рівності та гуманізму мають бути покладені в основу протимінної діяльності, як діяльності гуманітарного характеру», – підкреслила заступник Міністра.
Також Вікторія Вороніна зазначила, що відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону на стратегічному рівні для управління та регулювання протимінної діяльності передбачено створення національного органу, який є постійно діючим міжвідомчим колегіальним органом, утвореним та підпорядкованим Кабінету Міністрів України. Цей національний орган з протимінної діяльності буде формувати та впроваджувати національну програму у цій сфері та погоджувати національні програми та стандарти. До структури такого органу буде входити комісія з питань акредитації операторів і центр протимінних операцій.
Начальник Управління з питань східних регіонів Денис Тацій висловив вдячність партнерам Міністерства – Уряду Швейцарії, МКЧХ, ОБСЄ в реалізації спільних проектів, та розповів про роботу МТОТ за напрямом протимінної діяльності, зокрема, про пілотний проект, до реалізації якого МТОТ було залучено місцеві громади та адміністрації.
До прикладу, у 2018 році Міністерством за підтримки Швейцарської конфедерації проведено широку інформаційну кампанію щодо правил поводження населення під час виявлення мін та вибухонебезпечних предметів, у рамках якої було розроблено відповідні методичні рекомендації. МТОТ спільно з ДСНС розроблено 72 навчальних стенди, проведено низку навчань, 129 інформаційних заходів для 1850 осіб, підготовлено 4 тренери, виготовлено та розповсюджено 1000 плакатів, флаєрів, тематичних демонстраційних панелей з 3D-макетами мін та ВНП, випущено 190 попереджувальних маркувальних знаків. Крім того, за участі МТОТ проведено нетехнічне обстеження 1300 га та технічне обстеження м. Гірське Луганської області.
Вікторія Вороніна розповіла, що за результатом успішної реалізації пілотного проекту, МТОТ попередньо відібрано 10 громад Донецької та Луганської областей для проведення аналогічної роботи. Такі заходи здійснюватимуться за бюджетні кошти в рамках нової бюджетної програми. Також за цією програмою буде профінансована інформаційна кампанія щодо навчання з протимінної безпеки.
«У 2019 році в Україні вперше виділено 5 млн грн для інформування з питань протимінної небезпеки. МТОТ має чіткий план дій з реалізації інформаційної кампанії, в рамках якої заплановано розроблення низки інформаційних та наочних матеріалів, впровадження нової навчальної програми з вивчення правил безпечної поведінки при виникненні небезпечних та надзвичайних ситуацій пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, а також розроблення відповідного навчально-методичного посібника для учнів», – повідомила заступник Міністра.
Заступник глави делегації представництва МКЧХ в Україні Роджер Руффі наголосив: «Ми не можемо очистити забруднені території, але ми можемо навчити людей безпечній поведінці. Для цього ми організовуємо тренінги фахівців, виставки, навчання медичних працівників тощо. Ми намагаємося створити доступ до безпечних умов життєдіяльності цивільного населення».
Національний менеджер представництва ОБСЄ в Україні Ярослав Юрцаба підкреслив важливість реалізованих спільних проектів ОБСЄ і МТОТ, зокрема проекту «Зміцнення спроможності України у сфері протимінної діяльності».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031