Авторизація

» » » У Верховній Раді України Міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів «Малі міста - великі враження»

У Верховній Раді України Міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів «Малі міста - великі враження»

12 квітня під час «Години запитань до Уряду» у Верховної Ради України Міністр культури України Євген Нищук оголосив про запуск конкурсу проектів для стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини - «Малі міста - великі враження», започаткований Міністерством в 2018 році.
Як повідомив Міністр культури, цей проект, пілотна версія якого була запущена у 2018 році, знайшов прогресивний відгук в громадах, які подали до участі понад 150 заявок, що дозволило внести до порядку денного питання культурного розвитку малих міст і територій.
«Мета проекту – привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, заохочення до її відновлення та інтеграції в життя громад, стимулювання економічної привабливості територій. Але йдеться це не лише про нерухому культурну спадщину, не менш важливим є впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації та залучення зацікавлених сторін до використання ресурсу культурної спадщини та креативних індустрій для розвитку громад», - наголосив Євген Нищук. - «Реалізація проекту сприятиме розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що є ключовим завданням спільної діяльності і Уряду, і Парламенту».
Міністр культури зазначив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх бажаючих, незалежно від їх територіального розміщення. Завдання Мінкультури - розробити прості та прозорі умови його проведення, наразі затверджено порядок проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та/або місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.
Після оцінювання результатів конкурсу в два етапи - спочатку на відповідність поданих документів встановленим вимогам, потім – експертне оцінювання проектів та презентування заявок перед Експертною радою, вони будуть оприлюднені і розпочнеться реалізація проектів.
Євген Нищук також повідомив, що загальний бюджет конкурсу - у 2019 році складатиме 50 млн грн, які будуть розподілені між малими, середніми та великими проектами, частку обов’язкового співфінансування встановлено на рівні не менше 30%.
«Ми не лишимо ініціаторів проектів наодинці з проектними заявками – бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни для підготовки якісних проектних заявок», - говорить Євген Нищук.
Міністр культури анонсував ключові дати проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» 2019:
15 квітня – початок прийому заявок (триватиме 30 днів)
16 травня – початок оцінювання заявок
05 липня – оголошення переможців
15 липня – 20 листопада – реалізація проектів
1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами, тому що за отримання бюджетних коштів треба нести відповідальність.
«Минулого року ми активно заохочували громади жити креативно. А цього року пропонуємо нове гасло - «Дивись Україну», - наголосив Євген Нищук.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30