Авторизація

» » » Я не буду виправдовувати будь-кого. Винні будуть звільнені та притягнуті до відповідальності – Президент про очікування результатів розслідування щодо «Укрборонпрому»

Я не буду виправдовувати будь-кого. Винні будуть звільнені та притягнуті до відповідальності – Президент про очікування результатів розслідування щодо «Укрборонпрому»
[/i]

Президент України Петро Порошенко наголошує, що якщо будь-кому в країні стає відомо про злочинні дії тих чи інших осіб, посадовців, то про ці факти варто повідомляти в першу чергу правоохоронні органи одразу, а не чекати слушного часу чи шукати вигідних майданчиків для повідомлення.
«Якщо людина винна, то бігти треба не на телевізійні шоу. І чекати треба не дати виборів. А треба йти в будь-який правоохоронний орган, в тому числі в ті, які абсолютно ніяк не залежать від Президента – НАБУ, САП, ДБР, Міністерство внутрішніх справ…», - наголосив Глава держави під час прямого ефіру на радіо НВ.
Водночас він висловив здивування, що розслідування, які ведуться щодо діяльності концерну «Укроборонпром» з 2016 року, з’явились тільки зараз. «Що ви чекали три роки? Що вам ще було потрібно і чому справа не в суді? Це запитання до НАБУ, до САП, до всіх правоохоронних органів. Якщо ми говоримо про справу, яка зараз презентується по енергетичному сектору – це справа 2015 року. Чотири роки що ви шукали? Чому навмисно і свідомо відбувається витік з правоохоронних органів. І цей витік відбувається прямо за тиждень до виборів», - зауважив Петро Порошенко.
Президент додав: «Безумовно, коли б цей витік не відбувся, чи за два тижні, чи за два роки, я вимагаю, щоб в нас було абсолютно неупереджене прозоре розслідування. І результати розслідування мають бути повідомлені суспільству».
Глава держави також висловив переконання, що будь-яке розслідування, в тому числі по «Укроборонпрому» – це удар по армії. «Наголошую на цьому. Це удар по сектору оборони і безпеки. Це удар по сотнях тисяч людей, які працюють в оборонній промисловості країни, працюють вдень і вночі. І саме завдяки їх праці в нас з’явилися дрони, з’явилися ракети, у нас з’явилися засоби радіоелектронної боротьби, в нас з’явилася високоточна зброя і багато інших речей», - підкреслив він.
Петро Порошенко також нагадав про презумпцію невинуватості, яка діє до того часу, поки вина особи не буде доведена у суді.
«Я твердо наголошую, що відповідно до Конституції України в нас звинувачення мають лунати не тільки і не стільки з екранів телебачення – це лише для того, щоб привернути увагу. Тому я твердо наполягаю, що якщо в нас є будь-які підстави, які доведені правоохоронними органами – справа має негайно потрапити до суду», - сказав Президент.
«На суді має бути якомога більше журналістів, активістів для того, щоб представлені докази були проаналізовані, суд прийме рішення і незалежно від того, яку посаду займає, як би близько до якого керівника в державі він знаходився – ця людина має обов’язково опинитися у в’язниці», - наголосив Глава держави і зауважив, що у випадку відсутності доказів про це має бути поінформоване суспільство і прозвучати вибачення.
«І от на сьогоднішній день я наголошую, що наша армія знаходиться під потужною інформаційною атакою. Я ніяким чином не буду намагатися виправдати будь-кого. І більше того, моя реакція буде у тому, що залежить від президентських повноважень – вони будуть звільнені», - також додав Петро Порошенко.
Я не буду виправдовувати будь-кого. Винні будуть звільнені та притягнуті до відповідальності – Президент про очікування результатів розслідування щодо «Укрборонпрому»

Водночас він акцентував на важливості відновлення довіри до армії та оборонпрому. У цьому напрямку вже були зроблені вагомі кроки, констатував Президент.
«Що я зробив з цього приводу? Перше. Був призначений справжній герой, Перший заступник командування Сил спеціальних операцій, полковник Сергій Кривонос (на посаду заступника Секретаря РНБОУ - ред.), який отримав всі повноваження від мене. Це було моє прохання і його умова, щоб прозорість в оборонному секторі було відновлено», - сказав Глава держави.
Також Урядом, у тому числі й на прохання Президента, було ухвалено рішення про проходження керівництвом «Укроборонпрому» перевірки на детекторі брехні. «Суспільство буде мати можливість знати результати», - зазначив Петро Порошенко.
Також було розпочато процедуру аудиту системи оборонпрому, зазначив Президент. «Все ж з’ясується. Це робиться спільно з нашими міжнародними партнерами по НАТО. І на сьогоднішній день Уряд також прийняв рішення про фінансування цього аудиту. Йде повна перевірка з Рахунковою палатою і Державною аудиторською службою, залучені громадські організації. Хто, якщо бажає, прохання – беріть у цьому участь. Безпрецедентний рівень прозорості», - підкреслив Глава держави.
Президент також наголосив на незалежності правоохоронних органів у забезпеченні ефективного та прозорого розслідування.
Президент підкреслив, що очікує результатів розслідування. «Немає людини більше зацікавленої, ніж Петро Порошенко, щоб якомога швидше завершити розслідування. Хто винний – відправити у в’язницю, хто не винний – зняти позиції. І тут мають бути люди, які користуються найбільшою довірою», - резюмував Президент.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031