Авторизація

» » » МОН: В Україні створять ще 45 НПЦ у закладах професійної освіти

МОН: В Україні створять ще 45 НПЦ у закладах професійної освіти

На 2019 рік держава виділила 50 млн гривень на модернізацію закладів профосвіти - за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами. Відповідну субвенцію на місця розподілив 10 квітня 2019 року на своєму засіданні Уряд.
“На цей рік ми вже вчетверте поспіль заклали кошти на створення НПЦ в закладах професійної освіти. За 2016-2018 роки держава спрямувала на це 200 млн гривень, за які було відкрито 100 центрів за найбільш дефіцитними та затребуваними на нашому ринку праці професіями. Це тракторист, сантехнік, кравець, фахівці зі зварювальних та електротехнічних технологій тощо. За деякими з них НПЦ вже є у кожній області. Зараз ми віддали на місця ще 50 мільйонів під 45 навчально-практичних центрів”, - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Вона наголосила, що НПЦ є важливою платформою для підготовки учнів, де вони вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями. Але також центри відкривають додаткові можливості для самих закладів профосвіти, які, наприклад, можуть залучати додаткові кошти, організовуючи курси підвищення кваліфікації, навчання дорослих.
Цього року НПЦ створюватимуть за 6 професіями:
Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 10,5 млн гривень;
Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник - 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 2,5 млн гривень;
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування - 10 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 630 тис. гривень;
Монтажник систем утеплення будівель - 4 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 809 тис. гривень;
Верстатник деревообробних верстатів - 5 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 1,7 млн гривень;
Слюсар-ремонтник. Слюсар-інструментальник. Слюсар з механоскладальних робіт. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування - 22 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 266 тис. гривень.
До цього переліку увійшли професії, за якими торік вже почали відкривати центри. Наприклад, наразі діє 9 НПЦ для фахівців з механічної обробки металу, 15 - за напрямом електротехнічних технологій та 1 - за професією “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”. Однак також створюватимуть центри за іншими затребуваними на ринку праці професіями, - це верстатник деревообробних верстатів і слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин.
Ознайомитися з переліком закладів, де відкриватимуть навчально-практичні центри, можна за посиланням.
Нагадаємо, що педагоги закладів профосвіти отримуватимуть грошову премію за підготовку учнів до виробничої практики.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031