Авторизація

» » » Міненерговугілля та Посольство Данії співпрацьовують щодо залучення інвестицій в сталу енергетику України

Міненерговугілля та Посольство Данії співпрацьовують щодо залучення інвестицій в сталу енергетику України

Українсько – Данська міжурядова співпраця націлена на зменшення споживання традиційних енергоресурсів та розвиток відновлювальних джерел енергії. Про це зазначила Генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько – Данського енергетичного центру Ольга Буславець під час зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Рубеном Мадсеном та представниками данських компаній (IFU, Velux, Rockwool, Eurowater, Aarsleff, Kamstrup, Grudnfos).
Зустріч була ініційована Посольством Данії в Україні з метою посилення співробітництва в рамках Українсько-Данського енергетичного центру. Ольга Буславець подякувала Послу Королівства Данія Рубену Мадсену за особистий внесок та сприяння роботи Українсько-Данського енергетичного центру, запевнивши, що Міненерговугілля в рамках міжурядової Угоди поглиблюватиме співпрацю з Данією у галузі енергетики з метою посилення енергетичної безпеки, покращення інвестиційного клімату та формуванні сприятливих умов для залучення інвестицій в сталу енергетику України.
Голова УДЕЦ повідомила про успішну та результативну співпрацю Проекту та підкреслила, що основною метою співробітництва із Данією в рамках Проекту є допомога Україні у досягненні амбітних цілей щодо частки відновлюваної енергії, передбачених Енергетичною стратегією України.
«Данія є однією із передових країн у використанні відновлюваних джерел енергії та лідером за розвитком новітніх енергетичних технологій, саме тому досвід цієї країни якнайкраще підходить для використання в Україні», - зазначила Ольга Буславець.
Серед основних результатів другої фази Проекту:
довгострокові сценарії досягнення цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 р., визначені конкретні механізми, які дозволять обирати оптимальні шляхи реалізації енергостратегії;
стратегічна екологічна оцінка ЕСУ на період до 2035 та екологічна оцінках впливу на навколишнє середовище, збільшення частки відновлюваних джерел енергії та використання балансових потужностей;
рекомендації для України щодо запровадження механізму аукціонів на будівництво нових потужностей ВДЕ та Данський досвід щодо організації аукціонів.
Серед пріоритетних завдань проекту, які наразі реалізуються:
розроблення рекомендацій щодо інструментів та методології для балансування енергетичної системи, визначення оптимальної потужності акумуляторних батарей, розрахунок частки смартгенерації, обсягів та технологій управління попитом, що необхідні для забезпечення балансової надійності енергосистеми України;
розроблення рекомендацій щодо створення системи короткострокового прогнозування виробництва електроенергії з вітру та сонця;
створення «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій у проекти енергоефективності та ВДЕ;
створення системи короткострокового прогнозування балансу електричної енергії об’єднаної енергетичної системи України.
Ольга Буславець зазначила, що Проект тісно співпрацює з муніципалітетами щодо створення сприятливих умов для впровадження підходів у частині стратегічного енергетичного планування, що зосереджується на енергоефективних заходах та використанні відновлюваних джерел енергії. Зокрема, в рамках реалізації другої фази Проекту передбачено розроблення техніко-економічних обґрунтувань кількох обраних муніципальних проектів в секторі теплопостачання.
«Співпраця з Данським інвестиційним фондом IFU та програмою Danida Business Finance з метою залучення інвестицій у проекти чистої енергетики в Україні та налагодження діалогу із данськими компаніями для розроблення спільних рішень і посилення співробітництва є нашим пріоритетом», - підкреслила Голова УДЕЦ.
У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Рубен Мадсен привітав успішну діяльність Проекту та запропонував проводити частіше зустрічі із данським бізнесом для посилення українсько-данської співпраці.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031