Авторизація

» » » Україна демонструє універсальні європейські цінності, дбає про своїх громадян де б вони не проживали», – Вадим Черниш

Україна демонструє універсальні європейські цінності, дбає про своїх громадян де б вони не проживали», – Вадим Черниш

4 та 5 квітня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в рамках робочої поїздки відвідав Харківську, Донецьку та Луганську області, де знаходяться ключові об'єкти інфраструктури, що забезпечують водою населення Донбасу по обидві сторони лінії розмежування. В рамках поїздки було перевірено як працює вся система подачі води на Донбасі – для попередження можливих ризиків та забезпечення належного водопостачання населення.
«Ми маємо забезпечити належне водопостачання населення по обидві сторони лінії розмежування якісною питною водою. Наша мета – допомогти КП «Вода Донбасу». Ми маємо бути готовими до будь-яких наслідків і маємо зробити все для стабільної роботи всієї системи водопостачання у Донецькій та Луганській областях. Зараз важливо розібратися з ситуацією, попередити негативні наслідки та спланувати розвиток підприємства», – наголосив Міністр.
На Луганщині одним з найбільших підприємств, що здійснює водопостачання в області, є Комунальне підприємство «Попаснянський районний водоканал». Завдяки його роботі мешканці підконтрольної та окупованої території мають стабільне водозабезпечення. В рамках «Мінських переговорів» було знайдено механізм оплати з окупованої частини Луганської області за воду, поставлену на цю територію. Реалізація механізму стала можливою завдяки спільним зусиллям МТОТ, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та, власне, КП «Попаснянський районний водоканал", який продовжує надавати воду по обидві сторони лінії розмежування.
«Під час бойових дій Попаснянский районний водоканал зазнав серйозних руйнувань. На сьогодні відбувається значний прогрес у відновлювальних роботах, і вже мова йде не лише про відновлення, але й про розвиток підприємства. Всі проекти, до яких було залучено МТОТ, Луганську військово-цивільну адміністрацію, КП «Попаснянський районний водоканал» були успішно реалізовані. Зараз ми бачимо перспективу в залученні донорських і бюджетних коштів різних рівнів для допомоги підприємству в його розвитку», – зазначив Вадим Черниш.
Заступник Голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко повідомив, що підприємство є важливим інфраструктурним об’єктом області, адже КП «Попаснянський водоканал» поставляє більшу частину води на окуповану частину Луганщини: «Міста, що знаходяться по іншу сторону лінії розмежування, такі як Первомайськ, Стаханов, Алчевськ, Брянка, отримують воду саме з Західної фільтрувальної станції, що входить до структури КП «Попаснянський районний водоканал».
Під час активних бойових дій були пошкоджені основні потужності підприємства, зруйновані насосні та фільтрувальні станції, але на сьогодні вдалося їх відновити. Цього року з обласного бюджету передбачено близько 10 млн грн, які буть спрямовані на розвиток водоканалу та модернізацію насосних станцій підприємства». Директор КП «Попаснянский районний водоканал» Іван Вилков наголосив, на важливості роботи підприємства в період збройної агресії Російської Федерації.
«На сьогоднішній день КП «Попаснянский районний водоканал» забезпечує водою близько 100 тисяч осіб на підконтрольній частині Луганщини і близько 1 мільйона на окупованій території. На добу ми виробляємо близько 100 тисяч кубометрів питної води, з них 10 тисяч кубометрів питної води залишається на підконтрольній території, а решта води надходить на окуповану. Завдяки сплаті за послуги, що надходять з окупованої частини Луганщини, ми можемо собі дозволити проводити ремонтні роботи, на 100% розраховуватися за спожиті ресурси – електроенергію, паливно-мастильні матеріали та інше», - зазначив Іван Вілков.
В усіх збройних конфліктах забезпечення гуманітарних потреб, зокрема питної води, є головним питанням, яке регулюється нормами міжнародного гуманітарного права.
«Наша головна мета – щоб люди по обидві сторони лінії розмежування споживали якісну воду, адже вода є одною з першочергових гуманітарних потреб. Україна віддано дотримується норм міжнародного гуманітарного права та демонструє універсальні європейські цінності, дбає про своїх громадян, де б вони не проживали», – підкреслив Вадим Черниш.
Довідково
Найбільша річка на сході України Сіверський Донець забезпечує питною водою населення Донецької та Луганської областей. На Донеччину вода потрапляє через водний канал Сіверський Донець-Донбас загальною протяжністю 131 км. До споживачів Донеччини, які проживають по обидві сторони лінії розмежування, вода надходить за допомогою потужних насосних станцій, які підіймають воду на висоту до 200 м. Також вода з каналу використовується у промислових цілях.
Весь процес, починаючи від забору води, її перекачки, до очищення та водопостачання контролює Комунальне підприємство «Вода Донбасу». Однак, на сьогодні здійснення належного водопостачання цим комунальним підприємством під загрозою.
В результаті незаконних і безвідповідальних дій представників окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області, 3,7 млн осіб (як на підконтрольній, так і на окупованій частині Донецької області) можуть залишитись без води. Через ненадходження оплати за водопостачання з окупованих територій підприємство має серйозні збитки та заборгованість за електроенергію майже 3 млрд грн.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031