Авторизація

» » » Як надавати високоспеціалізовану допомогу дітям з тяжкими захворюваннями – обговорили управлінці охорони здоров’я та медики з усієї країни

Як надавати високоспеціалізовану допомогу дітям з тяжкими захворюваннями – обговорили управлінці охорони здоров’я та медики з усієї країни

Керівники регіональних департаментів охорони здоров’я, головні лікарі обласних дитячих лікарень, завідувачі дитячих онкогематологічних відділень, завідувачі лабораторій з усіх областей України обговорили якість діагностики та лікування, нові ефективні шляхи професійної взаємодії, а також очікувані зміни в системі охорони здоров’я.
Доступ до якісної та вчасної високоспеціалізованої медичної допомоги для дітей надзвичайно важливий задля збереження їхнього життя і здоров’я, що вимагає побудови максимально ефективної співпраці між медичними фахівцями, залучення управлінців, особливо в умовах трансформації системи охорони здоров’я.
Один із наймасштабніших проектів в охороні здоров’я нині – це будівництво системи трансплантації. На повну силу він запрацює щонайменше через 10 років, але реальні кроки робляться вже сьогодні: закупівля і запуск єдиної інформаційної системи трансплантації, навчання трансплант-координаторів тощо.
“Трансплантація кісткового мозку для багатьох онкохворих є єдиним шансом на порятунок. Щороку українські лікарі роблять близько 150 трансплантацій, потреба ж щонайменше в 10 разів більше. Ми вже придбали базу для реєстру донорів, яка відповідає міжнародним стандартам. Наступний крок – наповнити її достатньою кількістю донорів, щоб наші трансплантологи мали змогу розпочати проводити неродинні трансплантації та рятувати сотні життів в Україні”, – сказав заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
Ірина Садов’як разом із командою лікарів онкогематологічних відділень, трансплантації кісткового мозку та референс-лабораторії НДСЛ “ОХМАТДИТ” за півроку зробили значний прорив у організації медичної допомоги дітям з онкогематологічними захворюваннями. Нині в найбільшій дитячій лікарні України працює мультидисциплінарна команда, яка регулярно консультує колег з регіонів і разом з ними розглядає плани лікування і діагностики. Для дитини і її рідних такий формат взаємодії лікарів означає ефективне лікування.
Це вже третя зустріч з регіонами, яку проводить МОЗ України разом з НДСЛ “ОХМАТДИТ” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Мета – створити майданчик для професійного спілкування лікарів і налагодити міжрегіональну взаємодію.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031