Авторизація

» » » Україна та Грузія проведуть наступне засідання міжурядової комісії з економічної співпраці в червні

Україна та Грузія проведуть наступне засідання міжурядової комісії з економічної співпраці в червні

Десяте засідання спільної українсько-грузинської міжурядової комісії з економічного співробітництва відбудеться у Тбілісі 13-14 червня. Цю дату узгодили під час зустрічі у Вашингтоні (США) Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр закордонних справ Грузії Давід Залкаліані.
Під час перемовин сторони обговорили двосторонню співпрацю, співпрацю на рівні партнерства з НАТО, спільних цілей європейській інтеграції країн та відзначення 10-ї річниці заснування ініціативи «Східне Партнерство» (СхП).
Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Грузії за тверду і всебічну підтримку територіальної цілісності України, а також невизнання окупації Криму Росією. «Україна завжди цінувала теплі братерські відносини з Грузією. Наші країни зараз, як ніколи, дуже близькі: у боротьбі зі спільними загрозами, у розвитку спільних можливостей для обох країн в межах двосторонніх відносин, в межах СхП, на шляху до ЄС та НАТО. Ми і надалі підтримуватимемо незалежність та цілісність вашої країни у міжнародно визнаних кордонах», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона поінформувала Давіда Залкаліані про те, що українська сторона в межах підписаної Декларації про встановлення стратегічного партнерства погодила проект Положення про функціонування українсько-грузинської Стратегічної ради високого рівня. «У 2017 році наші країни підписали Декларацію про встановлення стратегічного партнерства. Україна вже погодила проект Положення про діяльність Стратегічної ради високого рівня. Сподіваємося на активізацію роботи в цьому форматі найближчим часом», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.
Зі свого боку глава МЗС Грузії висловив упевненість, що завдяки стратегічному партнерству розвиток двосторонніх відносин між країнами ще більше посилиться. «Україна і Грузія можуть розвивати дуже ефективні двосторонні відносини. Наші країни мають високий потенціал в економічній сфері, який можна об’єднати, і я щиро сподіваюсь, що розвиток стратегічного партнерства між нашими країнами стане рушійною силою в цьому», – зазначив Давід Залкаліані.
Окрему увагу сторони приділили відзначенню 10-ї річниці заснування СхП, в межах якої держави-члени ЄС та держави-партнери запланували проведення низки заходів у сферах, які охоплює співпраця – від освіти і молодіжних обмінів до політики. «Україна обов’язково візьме участь в липні у європейській конференції у Батумі, присвяченій річниці заснування ініціативи. Наше чітке бачення майбутнього в межах Східного Партнерства - перспектива членства в ЄС для України, Молдови та Грузії, які для себе сформулювати це стратегічне завдання та просуваються в цьому напрямку через виконання угод про асоціацію", – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Представниця українського Уряду також наголосила, що Україна підтримує подальший розвиток співпраці Грузії з Альянсом та сподівається зміцнювати співробітництво між Україною, Грузією та НАТО у напрямі посилення безпеки в Чорноморському регіоні.
Під час дискусії сторони також торкнулися теми виборів в Україні. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, перший тур виборів засвідчив, що волевиявлення українського народу відбулося прозоро і чесно. «Демократичні стандарти волевиявлення були забезпечені на високому рівні. Це свідчить лише про одне – п'ять років тому Україна стала на правильний шлях, рухаючись через реформи до свого цивілізаційного вибору – вступу до ЄС і НАТО», – підсумувала вона.
Довідково
Східне Партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів ЄС: Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Ініціативу започаткували на Празькому установчому саміті СхП 7 травня 2009 року. СхП передбачає можливість оновлення договірно-правової бази відносин ЄС зі східними сусідами шляхом заміни чинних угод про партнерство та співробітництво на Угоди про асоціацію, створення поглиблених та всеохоплюючих зон вільної торгівлі (ЗВТ), лібералізацію візового режиму між ЄС та державами-партнерами тощо. У 2019 році відзначається 10-та річниця заснування ініціативи СхП.
Україна та Грузія проведуть наступне засідання міжурядової комісії з економічної співпраці в червні

Україна та Грузія проведуть наступне засідання міжурядової комісії з економічної співпраці в червні


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031