Авторизація

» » » Рада з міжнародної торгівлі проаналізувала роботу у 2018 році та узгодила плани на 2019 рік

Рада з міжнародної торгівлі проаналізувала роботу у 2018 році та узгодила плани на 2019 рік

1 квітня відбулось ІІІ засідання Ради з міжнародної торгівлі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Ключовим завданням Ради з міжнародної торгівлі є налагодження ефективної комунікації та взаємодії між Урядом та бізнесом заради підтримки та просування українського експорту у світі.
Відкриваючи засідання Степан Кубів відзначив ефективність обраного формату роботи Ради та підкреслив важливість здобутків у 2018 році.
“Серед підсумків роботи Ради та напрацьованих нею рекомендацій у 2018 році відзначу початок підготовки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій, створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА), імплементацію Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, укладення Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та розробку механізму публічно-приватних консультацій при проведенні переговорів щодо укладення угод про вільну торгівлю, удосконалення митно-тарифного регулювання ввезення на митну територію України сировинних товарів, які не виробляються в Україні, створення Державної установи “Офіс з просування експорту” при Мінекономрозвитку, створення експортного веб-порталу, лібералізацію валютного регулювання, презентацію експортного потенціалу України у рамках виставково-ярмаркових заходів - “China International Import Expo 2018”, на виставці в Дубаї “Gulfood 2018”, початок підготовки представлення інноваційного експорту України на “ЕКСПО-2020” у Дубаї”, - наголосив Степан Кубів.
Перший віце прем'єр-міністр України також відзначив, що експорт залишається одним із рушіїв економічного зростання нашої країни, формує близько 50% ВВП. І постійно зростає завдяки ефективній урядовій політиці. Перший віце-прем'єр-міністр України - Мністр економічного розвитку і торгівлі України відзначив, що у 2018 році обсяг експорту товарів і послуг збільшився на 8,6% у порівнянні з 2017 роком і склав $57,1 млрд.
“Українська зовнішня торгівля розвивається в надскладних умовах, однак за 4 роки ми забезпечили його диверсифікацію, розширили географію експорту та лінійку товарів і послуг. Маємо три нові угоди про вільну торгівлю - з ЄС, Канадою та Ізраїлем. Провели переорієнтацію ринків збуту з Росії до ЄС і сьогодні саме Євросоюз є нашим ключовим торговельним партнером, куди спрямовано 42,6% відсотків українського експорту товарів, а це $20,2 млрд”, - відзначив у своєму виступі Степан Кубів.
Учасники Ради визначили плани роботи на 2019 рік. Зокрема, запланований повноцінний запуск роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА), інших фінансово-кредитних механізмів підтримки експортерів, визначених Планом дій Уряду та Мінекономрозвитку, завершення розробки, затвердження та впровадження крос-секторальних експортних стратегій, підготовка участі України в “ЕКСПО-2020” у Дубаї.
Довідково
Рада з міжнародної торгівлі є консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України у якості координатора системи державної підтримки розвитку міжнародної торгівлі та просування українського експорту. Раду з міжнародної торгівлі очолює Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі. До складу Ради також входять представники Мінекономрозвитку, керівництво Мінрегіону, Мінінфраструктури, МЗС, Мінагрополітики, Міненерговугілля, представники Адміністрації Президента України, профільних комітетів Верховної Ради України, ДФС, Державної регуляторної служби, заступник бізнес-омбудсмена.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031