Авторизація

» » » Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко підвів підсумки ІІІ З’їзду адвокатів (відео)

Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко підвів підсумки ІІІ З’їзду адвокатів (відео)

3 липня 2015 року нарешті завершив свою роботу ІІІ З'їзд адвокатів України, який проходив в Києві у Будинку кіно. Найголовнішим здобутком З’їзду можна вважати ряд ключових кадрових призначень. Зокрема, були обрані нові члени Вищої ради юстиції Павло Гречківський, Алла Лесько та Вадим Беляневич, член ВККС Павло Луцюк. 

Крім того, як зазначив у коментарі для «Вектор ньюз» голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, «делегати з’їзду переформатували роботу вищих органів адвокатського самоврядування. Зокрема, було прийнято рішення щодо нового очільника Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України. Ним став адвокат Олександр Дроздов». Своєю чергою адвоката Юрія Грабовського було обрано заступником голови ВКДКА. Крім того з посади заступника голови Ради адвокатів України було зміщено Катерину Коваль, замість неї делегати з’їзду обрали О.Кухаря.

Між тим не лише кадрові питання турбували адвокатів цього дня. Також вони переймалися необхідністю вдосконалення закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», вносили зміни до Статуту НААУ, дозволили НААУ вступити до міждержавних неурядових організацій, вирішили остаточно розмежувати юрисдикцію Рад адвокатів м. Києва та Київської області, а також обговорили ряд інших питань.

Окремо хочеться наголосити на тому, що, можливо, за наслідками цього З’їзду адвокатів значних змін зазнає організація та система роботи Центрів надання безоплатної правової допомоги. Нагадаємо, що багатьох адвокатів обурює той факт, що нині регіональні центри БПП очолюють колишні працівники виконавчих служб, працівники органів внутрішніх справ, прокурори, слідчі, але не адвокати. Організаційне та фінансове управління центрами БПП також займаються не органи адвокатського самоврядування, а місцеві управління юстиції. Тобто адвокатів поволі почали призвичаювати до того, що у нас є «звичайна» адвокатура та «державна» адвокатура, яка набагато краща за «звичайну». Принаймні, приблизно так висловився директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський на Конференції на тему «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки», яка відбулась 15 червня 2015 року в приміщенні Верховного Суду України: «Ну і основним ризиком для системи безоплатної правової допомоги, основним ризиком для реалізації конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу і можливостей держави це право забезпечити, ми бачимо, - плачевний стан української адвокатури, про який вже сьогодні говорили наші колеги - це низькі етичні стандарти та професійній рівень адвокатури; це те, що саме адвокат є основною корупційною ланкою на сьогоднішній день, це те, що з явищем міліцейських адвокатів Національна асоціація адвокатів не бореться і навіть, не дає жодної оцінки цьому, і ще багато про що можна було б тут говорити, але я не буду на цьому зупинятися. Реформування адвокатури на часі воно необхідне. Тому, що в тому стані якою є адвокатура сьогодні вона може стати гальмом для реалізації судової реформи». До речі, саме ці слова стали приводом для того, що З’їзд вирішив звернутися до Президента України, Прем'єр-міністра, міністра юстиції із заявою про засудження виступу А.Вишневського, про неприпустимість таких висловлювань від будь-якої особи і розгляду питання про відповідність його займаній посаді. Також адвокати ініціювали питання про перепорядкування Центрів БПП від Міністерства юстиції до органів адвокатського самоврядування.

Інакше, за словами Петра Бойко, може статися так, що «при отриманні незалежності ми вийшли з Міністерства юстиції, стали незалежними, а при демократичній, європейській Україні адвокатура стане повністю залежною від держави». 

 Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031