Авторизація

» » » Сучасні вимоги до акустики дозволять уникнути відлуння та інших дефектів звука в нових концертних залах і театрах, – проект норми ДБН

Сучасні вимоги до акустики дозволять уникнути відлуння та інших дефектів звука в нових концертних залах і театрах, – проект норми ДБН

У проекті нових ДБН щодо закладів культури та дозвілля вводяться сучасні вимоги до проектування акустики в нових і реконструйованих концертних залах, театрах, кінотеатрах, клубах тощо. Це дозволить уникнути відлуння та інших акустичних дефектів, а за підрахунками експертів – підвищить якість звука в цілому на 30%.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Сьогодні чинні вимоги щодо акустики залів, які прописані в ДБН по закладах культури, дуже загальні і при цьому застарілі. У той час коли якість звука багато в чому залежить саме від планувальних рішень, а не тільки від сучасної апаратури та іншого обладнання. Тому під час оновлення ДБН були повністю переглянуті та прописані сучасні методики та вимоги до проектування акустики», – зазначив він.
Згідно з проектом ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» акустичне проектування залів для глядачів має містити такі основні етапи:
вибір габаритів і форми приміщення;
графічний аналіз форми залів і звуковідбивних елементів методом геометричної акустики;
аналіз перших інтенсивних звукових відбиттів та час їх запізнювання;
заходи щодо поліпшення дифузності звукового поля у залах;
розрахунок часу реверберації (післязвуччя) в залах, об’єктивних параметрів розбірливості мови тощо;
оцінку шумового режиму з розробкою необхідних заходів для уникнення шуму.
Відповідно до норм форма зали для глядачів, її розміри, звуковідбивні поверхні повинні забезпечувати рівномірний розподіл енергії та звуку на всіх місцях для глядачів та виключати можливість виникнення відлуння. Завершувати акустичне проектування залів слід за допомогою комп’ютерного акустичного моделювання, яке визначає критерії та оцінює розбірливість мови, прозорість звучання, просторове враження та гучність в залах.
Довідково
Проект нових ДБН В.2.2-Х:201Х «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинних ДБН 2005 року.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031