Авторизація

» » » Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів чергове засідання Стратегічного комітету Уряду

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів чергове засідання Стратегічного комітету Уряду

Уряд України переходить на середньострокове бюджетне планування і опрацьовує всі стратегічні рішення у форматі урядової політики – з чіткими рамками, критеріями, цілями й завданнями. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час чергового засідання Стратегічного комітету Уряду. Сьогоднішнє засідання урядовці присвятили питанням, які потребують стратегічного бачення і середньострокового плану досягнення цілей. Йшлося про розвиток професійно-технічної освіти та про реформу екстреної ланки медичної допомоги.
«Це хронічні проблемні питання, за які довгий час не бралися», – сказав Володимир Гройсман.
Він звернув увагу, що професійно-технічна освіта – це важлива ланка усієї системи освіти, яка в західних країнах є основою професійного спрямування молоді. Натомість в Україні через хронічний «залишковий принцип» і штучну «непрестижність» робітничих професій діти навчаються на матеріальній базі 50-річної давнини і нерідко за принципом «аби зайняти місце», щоб заклад не втратив бюджетну субвенцію. До якості освіти та реальної підготовки кадрів це не має жодного відношення.
Саме тому потрібна нова політика, що базуватиметься на ухваленні низки законів, які будуть опрацьовані найближчим часом, зміні принципів надання освітніх послуг, в тому числі оптимізації мережі закладів профтехосвіти та встановленні чітких відносин з роботодавцями задля впровадження системи дуальної освіти.
«Я б також запропонував продумати можливість створення 5-7 унікальних регіональних центрів з потужною базою для навчання найбільш затребуваним професіям», – запропонував Глава Уряду.
У контексті реформи екстреної медицини Прем’єр-міністр нагадав, що цього року в Україні запускається пілотний проект реформи «швидкої» у 5 областях. «Вони стануть прототипом для усієї системи по країні, – сказав Володимир Гройсман. – Саме тому вже зараз потрібно розуміти, що ми хочемо отримати і які ресурси маємо, аби мобілізувати всі наявні можливості». Такими можливостями Глава Уряду назвав аеромобільні служби МВС, які можна й треба залучати у екстрених випадках.
Довідково
Кабінет Міністрів України створив Стратегічний комітет 10 січня 2019 року на першому урядовому засіданні поточного року. Мета його роботи – формування політики та основ урядових рішень у контексті переходу України на трирічне бюджетне планування. Завданнями комітету є розгляд формування і реалізації пріоритетних реформ Кабінету Міністрів; формування концептуальних, стратегічних та програмних документів Кабінету Міністрів, а також схвалення політичних пропозицій міністрів. Комітет також обговорюватиме проекти розпоряджень Кабінету Міністрів про схвалення планів пріоритетних дій Уряду на відповідний рік та звітів про їх виконання; звіти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо реалізації пріоритетних реформ Кабінету Міністрів у відповідних сферах державної політики; проекти законів про Державний бюджет України на відповідний рік та внесення змін до них. Членами комітету є всі члени Уряду України.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів чергове засідання Стратегічного комітету Уряду


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930