Авторизація

» » » Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування

Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування
[/i]

Президент Петро Порошенко на зустрічі зі студентами і викладачами Національного університету біоресурсів і природокористування України наголосив, що Україна має перетворитися на регіонального лідера, невід’ємну складову європейської цивілізації та наріжний елемент її безпеки. «Наша мета – перетворити Україну на державу вільних, щасливих і заможних людей», - сказав він.
Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування

Президент зауважив, що на зустрічі сьогодні зібралися ті, хто буде втілювати майбутнє українського агросектору. «Це царина, яка входить до п’ятірки моїх пріоритетів економічного розвитку», - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, серед них ще ІТ-індустрія, високотехнологічне машинобудування, інфраструктура та логістика, туризм.
Президент зазначив: «Те, що ми зібрали минулого року 70 млн тон зерна, Україна увійшла до десятки найбільших виробників зерна світу, до трійки найбільших експортерів світу, це є наше з вами досягнення. Україна є і буде лідером». Водночас він наголосив, що це має бути не лише виробництво. «Україна має стати лідером і у переробній галузі. Я впевнений, що тоді у нас будуть і зарплати тут залишатися, і податки залишатися, додана вартість залишається. Все для цього є», - сказав він.
Президент також зазначив, що нині українські товари експортуються на найбільший ринок світу - ринок ЄС. Україна вже експортує до 42% своїх товарів та продукції. Він висловив переконання, що ця цифра найближчим часом може досягти 50%.
«Україна, як найбільша за площею сільгоспугідь країна Європи,  має стати одним зі світових лідерів у виробництві не лише зерна, а й всієї аграрної продукції та продуктів харчування», - переконаний Петро Порошенко. Він зазначив, що його стратегія полягає у вирішенні чотирьох конкретних напрямків.
«Перше. Нам потрібно підняти вартість орендної плати за землю. Це для того, щоб підвищувати рівень життя населення. В середньому 52 євро за гектар, який здають в оренду громадяни-власники паїв. Це просто нереалістичний показник ціни на оренду землі в Європі. Бо в Литві – це 81 євро. Чому ми не повинні заплатити селянину його чесну орендну плату?», - сказав Президент.
Він додав, що складається парадоксальна ситуація – зараз держава здає в оренду свої ділянки землі вдвічі дорожче, ніж селяни.  Ще в 2017 році була прийнята стратегія раціонального управління державними сільськогосподарськими земельними ресурсами і оренда державної сільгоспземлі має здійснюватися лише через відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами, нагадав він.
«Ми маємо поширити ці стандарти і вимоги і на землі, які належать селянам. Лише відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів.Внаслідок правильних реформ, ми можемо у 5 разів збільшити вартість оренди землі в Україні. Це буде справедлива позиція. Таким чином суттєво підвищити добробут селян», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, другий напрямок це спільна робота для полегшення доступу до кредитування. Він зазначив, що зараз лише 7% кредитного портфелю українських банків припадає на аграрний сектор. Але як тільки будуть проведені реформи, зацікавленість банкірів зросте.
«На сьогоднішній день, на жаль чим дрібнішим є сільгосппідприємство – тим менше шансів отримати кредит. 3/4 коштів, які сільгосппідприємства витрачають на вирощування врожаю – це їхні власні кошти», - зазначив Петро Порошенко.
Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування
«Ціною великих зусиль, попри надзвичайний опір і інформаційну війну ми оздоровили банківський сектор. Там вже є ресурси. На сьогоднішній день це буде тим першим пріоритетом, який поставить Президент. Тепер тут є конкуренція і вона штовхає банки до пошуку нових клієнтів, в тому числі в агросекторі», - сказав він та додав, що традиційні проблеми банківського кредитування аграріїв – низька якість застави під такі кредити, висока ризикованість кредитів – залишаються.
«Але ми плануємо пом’якшити ці проблеми – зокрема, через розробку більш дієвих механізмів страхування врожаю, через розвиток кредитної кооперації, через державну компенсацію принаймні частини сплачених відсотків по кредитах», - повідомив Глава держави.
Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування

«Наступна проблема - це зношеність інфраструктури. У той час, коли значна частина світу страждає від голоду, у наших фермерів тільки через застарілі елеватори, портові перевалки, через очікування, несправедливі тарифи псується помітна частина врожаю», - констатував він.
За його словами, ще одна інфраструктурна проблема – створення і оновлення систем іригації. З більш ніж 2 млн. гектарів зрошуваних земель реально здійснюється полив лише на 600-650 тисяч гектарів. Тому необхідно вирішити проблему відсутності систем іригації, дощувальних машин, їхнього ремонту і належного стану.
«Четверте, і на мою думку, головне - це низька додана вартість продукції. Низький рівень переробки. Приклад: на 9 млрд доларів експортованої продукції рослинництва, приходиться лише 1 млрд доларів продукції тваринництва. З одного боку, за останні 10 років наші врожаї зерна зросли вдвічі, минулого року ми вийшли на рекордну цифру – 70 млн. тонн зерна. З іншого боку, тваринництво переживає кризу, поголів’я великої рогатої худоби скоротилося приблизно в 7 разів», - зауважив Петро Порошенко.
 За словами Президента, через розвиток технологій і зростання продуктивності по окремих видах продукції тваринництва ми продовжуємо утримувати нормальні позиції. «Але ті тенденції, які є зараз у тваринництві, вони загрожують не лише сільському господарству, але і продовольчій безпеці країни», - додав він.
Петро Порошенко назвав причини такого становища. «Існуючі державні дотації неефективні. Ми разом з нашими партнерами в Уряді, дякуючи підтримці Прем`єр-міністра Володимира Гройсмана, запропонуємо новий і ефективний спосіб вирішення цієї проблеми. Низька рентабельність, фактор сезонності, ризики епідемій, проблема з територіями для випасу, високі поточні витрати, тощо. В результаті необхідність посилення державної політики у тваринництві є очевидною. Бо зараз не працює середній і малий бізнес», - сказав Президент.
Водночас, він зауважив, великі інвестиційні проекти, що тут здійснюються, дають результат. «Минулого року ми увійшли до 10 найбільших експортерів молочної продукції в світі. Але нам треба працювати над підвищенням стандартів її якості до стандартів Євросоюзу. І поступово переорієнтовувати нашу молокопродукцію з пострадянських, російських ринків до європейських», - наголосив він.
«Усе це не порожні обіцянки, які так полюбляють роздавати деякі політики. Уже закладено фундамент для реалізації великої кількості з цих речей. Вони досяжні лише за умови нашої єдності та співпраці. Підвищення рівня життя, в тому числі на селі, не візьметься нізвідки в один момент. Над цим треба щоденно працювати, втілюючи задумане крок за кроком», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави: Україна має стати одним зі світових лідерів у виробництві всієї аграрної продукції та продуктів харчування

«Економіка України зараз на підйомі. Тож історичний шанс на зміни, який тепер отримала Україна, має бути реалізований. Наш обов’язок – об’єднати усіх, хто готовий працювати заради процвітання Україну, заради безпеки і добробуту громадян. Коли ми єдині – для нас немає нічого неможливого», - сказав Глава держави.
Петро Порошенко висловив переконання, що єдність і бажання зберегти наш європейський курс дадуть можливість протягом наступних п’яти років завершити усі фундаментальні зміни, започатковані в попередні п’ять років. «Ми здолаємо бідність, забезпечимо Україні і кожному її громадянину безпеку і добробут», - наголосив він.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930