Авторизація

» » » Україна потребує потужної та динамічної безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами ЄС і НАТО – Президент

Україна потребує потужної та динамічної безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами ЄС і НАТО – Президент
[/i]

«Безумовно, СБУ має продовжити поступ на шляху реформ. Україна потребує потужної, динамічної та гнучкої безпекової служби, яка діє за найвищими стандартами і принципами ЄС і НАТО», - заявив Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди 27-ї річниці створення СБУ.
За його словами, Служба повинна бути повністю незалежною від політики і мати чітко визначені та цілеспрямовані функції – контррозвідки, боротьби з тероризмом та захисту державних таємниць, захисту від викликів і загроз, в тому числі в економіці держави.
Президент додав, що модернізація СБУ означає, що вона має бути не військовою, а цивільною структурою, як це є в Європі, США. «Це не зробить її слабшою, а навпаки – міцнішою, гнучкішою, врешті-решт здатною протистояти загрозам, які походять з Російської Федерації», - переконаний Президент.
«Модернізована СБУ, яка працює під цивільним контролем, з дотриманням прав людини, парламентським наглядом як це зазначено в законі про національну безпеку, сприятиме посиленню довіри та ефективної співпраці з нашими партнерами з Євроатлантичної спільноти безпеки та розвідки. Можу наголосити і подякувати, що і співпрацю по розвідці, і співпрацю в безпековій сфері, Служба здійснює надзвичайно ефективно», - наголосив Президент.
За словами Глави держави, це один із напрямків до наближення України до ЄС і НАТО. Він також нагадав про ухвалення Парламентом запропонованих ним змін до Конституції  щодо просування України до членства в ЄС та НАТО. «Хочу окремо підкреслити, що наші партнери – США, ЄС, НАТО – готові підтримати і підтримують постійно нас як в реформах сектору оборони і безпеки, так і в реформі служби безпеки України», - сказав Петро Порошенко.
«Але не менш колосальну роботу ми здійснили й для того, щоб зробити саму Службу боєздатною й готовою до ефективного виконання найскладніших завдань», - констатував Президент.
Він зазначив, що у 2014 році, коли почалася анексія Криму, проникнення на Донбас диверсійних груп, пряма військова інтервенція, ми не мали часу на роздуми, на підготовку і опрацювання варіантів. «Ми знали одне – під загрозою саме існування держави Україна. І відроджувати Службу безпеки довелося безпосередньо в ході її активної боротьби зі спецслужбам РФ, які діяли вже у жорсткому воєнному режимі», - сказав Петро Порошенко.
«Народ України має знати правду про те, яку відстань, який шлях пройшла Служба лише за останні п’ять років»,  -зауважив він.
За його словами, було створено Головне управління військової контррозвідки й окремі підрозділи з організації протидії російським спецслужбам у Криму, виявлення диверсійно-розвідувальних груп і розвідцентрів. Збільшено чисельність особового складу відділів контррозвідки у прикордонних регіонах та на півдні країни.
«У складі славної «Альфи» Служби безпеки з’явилось управління проведення спецоперацій з пошуку та припинення діяльності воєнізованих і збройних формувань, терористичних та розвідувально-диверсійних груп. Сформовано спеціальний підрозділ з розшифровки та опрацювання даних БПЛА та геоінформаційних систем», - розповів Президент.
«Зроблено ще дуже багато. Але я навмисно зупинився на таких докорінних змінах, які Служба провела оперативно, ні на мить не припиняючи боротьби на полі бою та в тилу. Кажу це для тих скептиків, які безпідставно закидають нам відсутність перетворень у спецслужбі», - наголосив Петро Порошенко.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930