Авторизація

» » » До побудови європейської єдності – шляхом зміцнення українсько-польських міжрегіональних контактів

До побудови європейської єдності – шляхом зміцнення українсько-польських міжрегіональних контактів

До побудови європейської єдності – шляхом зміцнення українсько-польських міжрегіональних контактів. Наголос на цьому зробила українсько-польська Міжурядова Координаційна Рада з питань міжрегіонального співробітництва, 15-те засідання якої відбулося в м. Збараж 21-22 березня.
Українську частину Ради очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.
Польську частину Ради очолила заступник Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Рената Щенх.
«Міжрегіональне та транскордонне співробітництво між нашими державами формує добросусідські відносини. Ми спільно вирішуємо завдання місцевого та регіонального розвитку. Невід’ємними у цьому є принципи поваги до державного суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів держав, поваги до прав людини та її свобод. Зважаючи на те, що членство України в Європейському Союзі – це стратегічний інтерес Республіки Польща, співробітництво між нашими країнами є взаємовигідним», — зазначив голова української частини Ради В’ячеслав Негода.
Діяльність Ради, за його словами, сприяє вирішенню питань відкриття та реконструкції пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій, запобігання та протидії правопорушення під час перетинання українсько-польського кордону, підвищення ефективності просторового планування, транскордонного співробітництва.
По кожному з цих напрямів Рада підсумувала діяльність та визначила порядок денний роботи на найближчу перспективу.
Також сторони зосередили увагу на питаннях реалізації Карпатської Декларації про наміри щодо створення нової макрорегіональної стратегії ЄС для розвитку Карпатського регіону. Документ підписали у вересні 2018 року. Голова української частини Ради наголосив, що макрорегіональна стратегія відповідатиме пріоритетним напрямам співробітництва відповідно до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.
«Таке поєднання має забезпечити розвиток співпраці держав Карпатського краю», — наголосив він.
Голова польської частини Ради Рената Щенх підкреслила, що Польща надає великого значення побудові європейської єдності, зокрема шляхом зміцнення українсько-польських контактів. Вона зазначила, що потрібно прагнути до подальшого зміцнення відносин України з ЄС, а також збільшення пропозицій в рамках “Східного партнерства”, 10-річчя створення якого відзначають цього року.
Вже у 2020 році сторони оцінять, наскільки ефективно просувається реалізація визначених сьогодні завдань. Саме тоді у Польщі відбудеться 16-те засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930