Авторизація

» » » Голова Держенергоефективності з представниками МЗС Фінляндії обговорив діяльність Фінсько-українського трастового фонду, а також інші взаємовигідні напрями співпраці двох країн

Голова Держенергоефективності з представниками МЗС Фінляндії обговорив діяльність Фінсько-українського трастового фонду, а також інші взаємовигідні напрями співпраці двох країн

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники МЗС Фінляндії розглянули поточні результати співпраці двох країн та особливості роботи Фінсько-українського трастового фонду обсягом 6 млн євро для фінансування підготовки проектів у сфері енергоефективності, «чистої» енергетики та генерації енергії із сміття.
Фонд, створений у 2018 р., є практичним результатом активного тристороннього партнерства МЗС Фінляндії, НЕФКО та Держенергоефективності.
Усі напрацювання відбуваються з метою виконання положень укладеного Меморандуму про співпрацю між МЗС Фінляндії та Держенергоефективності у січні 2017 року.
Так, під час дискусії сторони дійшли згоди, що Фонд є дієвим фінансовим інструментом підтримки розробки «зелених» проектів в Україні.
Комітетом з оцінки та моніторингу Фонду вже розглянуто низку проектних пропозицій. Про те, як подати заявки, дізнавайтеся на сайті.
Водночас присутні обговорили ініціативу Держенергоефективності щодо запровадження в Україні фонду «зелених» інвестицій за зразком відомого Green Investment Group у Великобританії.
«За концепцією фонд може стати затребуваним серед девелоперів механізмом розробки якісних техніко-економічних обгрунтувань для «зелених» проектів з метою подальшого залучення фінансування», – підкреслив Сергій Савчук.
Також сторони звернули увагу на перспективи розвитку «зеленої» енергетики в Україні, зважаючи на запланований перехід на систему аукціонів.
Крім цього, учасники сфокусувалися на таких законодавчих ініціативах в Україні, як:
розвиток сфери виробництва та використання рідких біопалив;
запровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом;
стимулювання енергетичної утилізації сміття.
За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю у рамках роботи Фонду та опрацювати можливості партнерства у всіх вищезазначених напрямах, у тому числі через інструмент Twinning.

Долучайтесь до нас у Facebook

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930