Авторизація

» » » У Мінагрополітики відбулася розширена зустріч з представниками харчової промисловості з визначення стратегічних напрямів розвитку галузі

У Мінагрополітики відбулася розширена зустріч з представниками харчової промисловості з визначення стратегічних напрямів розвитку галузі

Під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулася розширена зустріч з представниками асоціацій підприємств харчової та переробної промисловості щодо стратегічних напрямів розвитку на 2020-2022 роки. У заході також взяли участь представники Держпродспоживслужби, Торгово-промислової палати України.
«Станом на сьогодні українська харчова промисловість є потужною галуззю в АПК, але разом з тим ми вбачаємо величезний потенціал для її подальшого розвитку. Спільними зусиллями, а саме впроваджуючи нові стандарти та системи управління якістю на підприємствах галузі, переходячи від експорту сировини до експорту готової продукції, ми забезпечуємо новий рівень конкурентоспроможності українських товарів, сприяємо розширенню ринків збуту та підвищуємо авторитет та імідж України в цілому», – наголосила Олена Ковальова.
У 2018 році обсяг реалізації харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів досягнув 504 млрд грн, або 20,1% в загальному обсязі реалізованої промислової продукції України. За цим показником галузь вийшла на перше місце серед всіх галузей промисловості.
Крім того, галузь забезпечує стабільні валютні надходження до країни. У 2018 році був зафіксований рекордний обсяг експорту продукції АПК – 18,6 млрд доларів США, з якого половина припадає на продукцію переробної галузі.
«Одним з напрямів аграрної політики сьогодні є гармонізація вітчизняного законодавства, удосконалення систем сертифікації і стандартизації, провадження системи безпечності виробництва харчових продуктів. Низка базових законів вже розроблена та прийнята Верховною Радою, триває робота над розробкою підзаконних актів», – зазначила заступник Міністра.
Вона нагадала, що до 20 вересня поточного року всі виробники харчової продукції мають впровадити на своїх підприємствах систему аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок.
Окрему увагу приділили темі просування експорту продукції АПК на зовнішні ринки. Наразі вже розроблена Стратегія розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості України до 2026 року, яка готується до подання на розгляд Кабінету Міністрів України. Головними векторами Експортної стратегії є вдосконалення нормативно-правової бази, державні заходи з просування експорту, організаційна та фінансова підтримка та інше.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930