Авторизація

» » » Інтегрований план з підтримки фізичної ядерної безпеки Україна-МАГАТЕ на 2019-2021 роки (INSSP) забезпечить основу для спільної підтримки та допомоги, яку надає державі підрозділ з фізичної ядерної безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії

Інтегрований план з підтримки фізичної ядерної безпеки Україна-МАГАТЕ на 2019-2021 роки (INSSP) забезпечить основу для спільної підтримки та допомоги, яку надає державі підрозділ з фізичної ядерної безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії

З 18 по 21 березня 2019 року фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості взяли участь у нараді з розгляду проекту Інтегрованого плану з підтримки фізичної ядерної безпеки Україна-МАГАТЕ на 2019-2021 роки (INSSP), організованій Державною інспекцією ядерного регулювання України спільно з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) у м. Київ.
У ході обговорення INSSP та Міністерство приділили значну увагу питанням щодо забезпечення: фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів; взаємодії між заінтересованими органами у випадку вчинення диверсії щодо ядерних установок; кадрового потенціалу галузі (підготовка та підвищення кваліфікації фахівців); розвитку культури захищеності та іншим.
Інтегрований план підтримки фізичної ядерної безпеки (INSSP) має на меті надати стислий виклад щодо всіх видів діяльності, які здійснюються або планується здійснити державою та мають на меті посилити фізичну ядерну безпеку.
Завдання INSSP полягає у наданні допомоги державі у формуванні загальних елементів режиму фізичної ядерної безпеки, довгострокового стратегічного планування та забезпеченні систематичного посилення спроможності держави здійснювати заходи з протидії ядерному тероризму.
INSSP складається з шести окремих функціональних напрямів у сфері фізичної ядерної безпеки, спрямовані на захист від ядерного тероризму: 1) правова та регуляторна база; 2) оцінка загроз та ризиків; 3) режим фізичного захисту; 4) виявлення кримінальних та інших несанкціонованих дій, пов'язаних з матеріалами, позарегулюючим контролем; 5) реагування на події, пов’язані з фізичною ядерною безпекою; 6) підтримання режиму фізичної ядерної безпеки держави.
Погоджений INSSP забезпечує основу для спільної підтримки та допомоги, яку надає державі підрозділ з фізичної ядерної безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії.
У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національної гвардії України, Національної академії наук України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Міністерства оборони України, Адміністрації державної прикордонної служби, ДП «НАЕК «Енергоатом», ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК», ДП «ДНТЦ ЯРБ» та експерти Міжнародного агентства з атомної енергії.
У ролі спостерігачів у нараді також взяли участь представники Норвегії, Сполучених Штатів Америки та Швеції.
Представниками МАГАТЕ відзначено високий професіоналізм українських фахівців та запропоновано розглянути можливість поширення українського досвіду серед інших країн.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930