Авторизація

» » » Креативність, заснована на нематеріальній культурній спадщині, є двигуном розвитку, який відповідає викликам сучасності, - Євген Нищук

Креативність, заснована на нематеріальній культурній спадщині, є двигуном розвитку, який відповідає викликам сучасності, - Євген Нищук

Сьогодні, 20 березня, під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук виступив із доповіддю, присвяченою важливому напрямку роботи відомства – питанням державної підтримки та розвитку нематеріальної культурної спадщини.
Міністр культури зазначив, що промоція культурного надбання України, українських традицій, культури та української гостинності суттєво впливає на соціально-економічний розвиток країни та є потужним способом співпраці та взаємодії між націями всього світу.
Як повідомив Євген Нищук, вже понад два роки Міністерство культури України та Google-Україна системно працюють над створенням унікальних веб-ресурсів, що знайомлять користувачів по всьому світу з культурною спадщиною різних регіонів країни. А саме, було оцифровано дерев’яні церкви, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба та оперні театри України.
Сьогодні на засіданні Уряду представлено новий спільний проект – електронний ресурс «Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина».
Ресурс передбачає висвітлення напрямів та елементів, в яких проявляється нематеріальна культурна спадщина: усні традиції та форми вираження; виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; традиційні ремесла. Ресурс містить короткий опис кожного напряму, в якому проявляється нематеріальна культурна спадщина, інформацію про елементи, що включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, невеличкий тест на засвоєння матеріалу та список додаткової літератури.
Міністр культури повідомив, що відомством проводиться активна робота з наповнення Національного переліку елементів культурної спадщини України. Так, у 2018 році до переліку включено 7 нових елементів. Цього року, у грудні, ЮНЕСКО буде розглядатися питання щодо включення елементу «Традиція Косівської мальованої кераміки» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, а також підготовлено номінаційне досьє елементу «Орьнек – кримськотатарський елемент та знання про нього».
«Хочу зазначити, що традиційні ремесла є підґрунтям для креативних індустрій, що в свою чергу є дієвим інструментом створення доданої вартості та зміцнення національної економіки. Століттями наші предки накопичували знання про навколишній світ та природу. Ці знання складали основу господарсько-побутової культури українського народу, включаючи цілий комплекс традицій, звичаїв, обрядів і раціональних практик, які забезпечують сталість життя спільноти, - зазначив Євген Нищук. - Саме креативність, заснована на нематеріальній культурній спадщині, є тим двигуном розвитку, джерелом підвищення конкурентоздатності національних економік, який відповідає глобалізаційним викликам сучасності».
Виступ Міністра культури доповнив директор з питань взаємодії з органами державної влади Google-Україна Олег Якимчук, який визначив місію Google, як збір наявної інформації, її систематизацію і забезпечення доступності та користі для споживача.
«Дуже часто ми модеруємо спільну діяльність між органами державної влади, місцевими громадами та бізнесом, створюючи якісну синергію взаємодії. Так, наприклад, було у випадку проекту «Автентична Україна», що вже три роки проходить у плідній співпраці з Міністерством культури. Сьогодні наші зусилля втілилися в унікальну віртуальну платформу «Автентична Україна» – це яскравий та унікальний сайт, що об’єднує всі напрямки співпраці, які були в минулому, а також дає можливість з’являтися новим проектам з цифровізації культурної спадщини нашої державі», - зазначив Олег Якимчук.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930