Авторизація

» » » Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії Майклом Еллісом

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії Майклом Еллісом

У рамках робочої поїздки для представлення національного стенда на 48 Лондонському книжковому ярмарку Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії Майклом Еллісом.
Міністр культури України висловив слова вдячності за виявлену увагу під час підготовки та представлення національного стенда на 48 Лондонському книжковому ярмарку, адже презентація України на кожному з міжнародних культурних форумів надзвичайно важлива.
Під час зустрічі були розглянуті основні напрями можливого культурного співробітництва між двома країнами. Серед перспективних напрямів сторони відзначили, окрім класичного мистецтва, театральної галузі та культурної спадщини, креативні індустрії, які наразі набувають стрімкого розвитку в Україні.
Зокрема, Міністр культури України зазначив, що нещодавно на престижному кінофестивалі Берлінале відбулася світова прем’єра створеного у копродукції України, Польщі та Великої Британії історичного фільму Агнєшки Голланд «Гарет Джонс» (Mr. Jones).
«Тема цього історичного трилера стосується однієї з найбільших трагедій українського народу - Голодомору – геноциду 1932-1933 років. Це історія про валлійського журналіста, який у 1933 році спробував відкрити світу масштаби трагедії Голодомору в Україні, але так, як тоді, історія повторюється - це російська пропаганда, інформаційна блокада і збройна агресія. І в цьому руслі я хотів би подякувати Британії та британському Уряду за політичну підтримку України в тій політичній ситуації, в якій ми опинилися через агресію РФ. Ми дуже високо цінуємо позицію Великобританії, ця підтримка дуже важлива для України та українського народу», - сказав Євген Нищук.
Міністр культури України також висловив зацікавленість у налагодженні обміну досвідом у сфері креативних індустрій, дизайну, інклюзивної освіти та висловив пропозицію розглянути можливість реалізації музейних проектів, які б познайомили із шедеврами української культури від часів Трипілля до сучасності.
Міністр мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії зі свого боку зазначив, що креативні індустрії дуже важливий інструмент, який дозволяє робити культуру економічно привабливою та створює додаткові можливості для її розвитку.
Окрім того, міністри обговорили питання сфери збереження об’єктів культурної спадщини та популяризації об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Зокрема, Євген Нищук повідомив, що цього року на розгляд чергової сесії Міжурядового комітету для включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства направлені номінаційні досьє «Традиція Косівської мальованої кераміки» і кримськотатарського орнаменту - ОРЬНЕК - та висловив сподівання на обопільну підтримку у цій сфері.
«ЮНЕСКО – прекрасний інструмент для співпраці між країнами, а також збереження та популяризації культурної спадщини країни. Ми підтримуємо Україну та українську територіальну цілісність, а також високо цінуємо вашу роботу в напрямку збереження культурної спадщини», - зазначив Майкл Елліс.
Міністр мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії також наголосив на готовності співпрацювати у сфері культури як на національному рівні, так і в контексті співпраці окремих інституцій двох країн.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31