Авторизація

» » » Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року

Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Є багато важливих питань, які ми будемо сьогодні розглядати і приймати, але я думаю, що час кожного дня думати про головне – про наших українських дітей. Сьогодні ми розглянемо чергові рішення Уряду, які є надзвичайно важливими для розвитку наших дітей.
Насправді рішення про розгляд питання про новий Закон "Про середню освіту" має дуже важливе і ключове значення, оскільки перед нами стоїть завдання: незважаючи ні на що, ні на будь-які виклики, ні на будь-які загрози, зробити все для того, щоб створити для наших українських дітей якісне середовище від народження до вже дорослого життя, коли ми маємо створити належні умови, щоб кожен міг знайти себе в цьому непростому надзвичайно конкурентному житті.
Починаючи від народження, ми маємо формувати абсолютно розумну державну політику, яка дає можливість дитині проходити всі етапи свого зростання, і питання освіти є одним з ключових питань. Зрозуміло, здоров'я, підтримка дітей, соціальний захист дітей і освіта.
Насправді ми дуже чітко розуміємо, що процес освіти має бути безперервним, єдиним. І один з наших пріоритетів, які ми визначили, – забезпечити доступність освіти в Україні. Ми почали працювати спільно з місцевими органами влади над питаннями забезпечення доступу до дитячих садочків. Якщо черга три роки тому в дитсадки була більше 90 тис. (уявіть, 90 тис. маленьких українців стоять у черзі в садочок для того, щоб отримати свої знання, щоб далі йти в середню школу, потім далі навчатися), сьогодні така черга зменшилася на 60 тис. і дорівнює трошки більше 30 тис.
У 2020 році черг у садочки в Україні не повинно бути, і для цього в нас є і рішення, і фінансові можливості спільно з місцевими органами влади, в тому числі й через підтримку державного бюджету. Ми на підтримку всіляких регіональних програм акумулюємо 50 млрд грн, і частину з них буде спрямовано якраз на будівництво та реконструкцію дитсадків.
Наступний етап – Нова українська школа, за що я дуже вдячний і Міністру освіти і науки Лілії Михайлівні Гриневич, і всім українським вчителям, оскільки нове завжди не просто впроваджувати.
Але навіть наша остання поїздка до Рівного спільно з Лілією Михайлівною засвідчує про те, що децентралізація і наша підтримка державного бюджету через Державний фонд регіонального розвитку і через інші субвенції дає можливість в Оржеві відкрити дитячий садочок, який був відсутній 20 років. 20 років діти не могли піти до дитячого садочка!
Тобто фактично ця бездіяльність і відсутність системних механізмів полишала дітей права отримати нормальну освіту і розвинути свої здібності. Ми допомогли створити інструменти – садочок створений.
Я на прикладі однієї громади говорю сьогодні. Далі ми відвідали школу, де впроваджується новий стандарт Нової української школи. Що говорить вчителька? "Я стала більш вільна. Дітям подобається нове середовище. Діти охоче йдуть до школи". І це для нас є надзвичайно важливим.
Наступне. З першого дня діяльності нашого Уряду ми почали підвищувати зарплату українським учителям. Якщо порівнювати на 1 січня 2017 року і зараз – зарплата зросла на 75%. Це ще поки що недостатньо. Але це говорить про пріоритети Уряду щодо підтримки взагалі в цілому освіти.
Зрозуміло, що нові стандарти професійно-технічної освіти, вища школа – це все для нас є пріоритетом єдиної системи освіти. Тому важливим ключовим елементом є новий закон про нову середню освіту в країні.
І сьогодні Лілія Михайлівна буде презентувати величезну працю, яка була зроблена Міністром, Міністерством з широким обговоренням. І ми будемо просити український Парламент підійти до розгляду цього питання, щоб ми могли якомога раніше затвердити цей закон і впровадити його в життя. Це є надзвичайно важливим питанням.
Друге питання, яке є теж важливим, про яке я сьогодні говорив, – це соціальна підтримка.
Який ще перед нами стоїть величезний виклик? Я про це говорив неодноразово. Можливо, по-різному хтось до цього ставиться. Але я до цього ставлюся абсолютно серйозно і вважаю, що це є надзвичайно серйозний виклик для нас усіх – українців має бути більше.
І для цього ми маємо створювати як нові стандарти якості життя українців, де є хороша освіта, хороша економіка, хороша охорона здоров'я, належний рівень безпеки всередині країни, так і механізми соціальної підтримки.
Тому ми почали впроваджувати різні програми, які дають можливість підтримувати материнство, родини, народжуваність, і такими програмами є і впровадження програми "Муніципальна няня", і "Пакунок малюка", який ми запровадили з вами у вересні минулого року і який вже є достатньо серйозною системою на перших порах підтримки породілль. Це є теж дуже важливим.
Ряд інших ініціатив, підтримка дітей-сиріт. Якщо ми вперше в минулому році придбали 829 квартир для тих, хто вже подорослішав і виходить в доросле життя, але залишився без квартири, тому що все своє життя виховувався в дитбудинках. Більше того, створення дитячих будинків сімейного типу, тому що ніхто ніколи не замінить сімейних форм виховання.
І це весь комплекс тих питань, які ми постійно системно вирішуємо, – це тільки окремі приклади того, що для нас є принципово важливим.
Сьогодні буде презентована ще одна ініціатива, над якою ми працювали і в минулому році, тому що все впирається в те, що нам потрібні кошти для того, щоб підтримувати українські сім'ї, українських дітей, народжуваність і т. д.
І ми зараз тільки розпочинаємо цю серйозну величезну роботу. Мінсоцполітики провело надзвичайно серйозну роботу, і можу сказати, що ми працювали і з експертним середовищем, і всередині Мінфіну, і Міністр фінансів над цим працював. Ми тісно співпрацювали з Президентом, тому що у нього був ряд ініціатив, які теж є достатньо системними щодо підтримки народжуваності в Україні з боку держави.
Це має бути наша державна системна політика, і я вважаю, що це є важливий пріоритет. Тому сьогодні Андрій Олексійович Рева (Міністр соціальної політики України. – Ред.) презентує те, що вже зроблено, що ми будемо робити далі, і я думаю, що ми вже найближчим часом через прийняття відповідних рішень зможемо надати додаткову підтримку сім'ям, в яких народжується троє і більше дітей. І будемо йти далі.
Я наголошую на тому, що це ніякі не окремі рішення, це системні рішення, які будуть впливати саме на вирішення тих питань, які є надзвичайно актуальними. Я ще раз наголошую: це збільшення народжуваності, підтримка народжуваності, підтримка материнства, підтримка родин – це все є наш з вами пріоритет, і я думаю, що як людина кожен з нас розуміє, що ці питання надзвичайно важливі. Як би нам не було важко, ми маємо їм надавати найвищий пріоритет – підтримці українських дітей.
Тому у нас є два завдання, щоб, по великому рахунку, чисельність населення не зменшувалася в українців, а збільшувалася. Це не питання одного дня або одного року, але якщо ми системно приймаємо правильні рішення, в середньостроковій і довгостроковій перспективі – це буде мати свій результат.
Другий пріоритет – дати можливість, щоб в Україні був вихований в нормальній родині справжній громадянин: фаховий, розвинутий, критично мислячий.
І третє завдання – всі ті, хто сьогодні інвестують свої зусилля в українських дітей, мають отримати повагу від суспільства і достойну зарплату. Я говорю сьогодні про українських освітян.
Ось три глобальних завдання, які нам потрібно вирішувати. І я хочу сказати, що ми на вирішення цих завдань кожен тиждень, рік, півроку приймаємо нові й нові системні рішення, які будуть наближати нас до цієї мети.
Тому, шановні колеги, я пропоную сьогодні затвердити порядок денний відповідно до пропозицій урядових комітетів. Пропоную, щоб ми розпочали розгляд, якщо немає заперечень, з питань про повну загальну середню освіту – це проект закону, який буде презентувати Лілія Михайлівна. Далі будуть питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям для досягнення тих цілей, про які я щойно сказав. І далі – проекти актів, які подані урядовими комітетами і міністерствами.
Якщо немає заперечень, можемо переходити до розгляду питань порядку денного. Немає заперечень? Порядок денний затверджено.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930