Авторизація

» » » У столиці відкрилася виставка, присвячена 80-річчю проголошення Карпатської України

У столиці відкрилася виставка, присвячена 80-річчю проголошення Карпатської України

У Києві відкрилася виставка Українського інституту національної пам’яті «Наша земля проголошує: вона була, є й хоче бути українською», присвячена 80-річчю проголошення незалежності Карпатської України. Експозиція розповідає про яскравий і драматичний шлях Закарпаття: від розпаду Австро-Угорської імперії і прагнення приєднатися до Акта Злуки УНР та ЗУНР до драматичних подій на Красному полі та спроб знищити пам’ять про ті події.
Участь у відкритті виставки взяла Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка є онукою Команданта Карпатської Січі (збройних формувань Карпатської України) Дмитра Климпуша.
«Очільники творення Карпатської України як держави ставили собі завдання «зачинати відбудовувати Українську державу». Сталін тоді прокоментував це, як «комашку, яка хоче приєднати до себе слона». Він чудово розумів, що це ті самі українці, які хочуть возз’єднання з «великою Україною». Це була велика мрія, за яку учасники розбудови Карпатської України поплатилися дуже жорстокою ціною», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, порівнявши події на Красному полі під Хустом (нерівний бій українських січовиків з армією хортистської Угорщини) з битвою під Крутами.
«Держава спроможна виживати завдяки тим людям, які здатні і готові покласти за неї життя. І держава приречена на поразку саме тоді, коли ми забуваємо про своїх героїв і про те, кому ми завдячуємо тим, що ми сьогодні можемо розбудовувати європейську, сильну, незалежну країну. У часи збройної агресії Росії пам’ять і вшанування тих героїв, які сьогодні тримають над нами небо, так само вимагає від нас об’єктивної, правдивої розповіді про нашу складну історію», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.
Вона зазначила, що розсекречення архівів репресивних органів колишнього СРСР відіграє надзвичайно важливу роль у відновленні історичної правди і боротьбі з агресором, навівши власний приклад відвідин Галузевого державного архіву СБУ і ознайомлення зі справою свого діда – Дмитра Климпуша, а також справами його братів – Василя та Івана.
«Нам ще треба дізнатися багато-багато правди про себе і пояснити її світові. Наша правда є нашою дуже серйозною зброєю у протистоянні російській гібридній війні. Наша правда дає нам силу, дає нам впевненість у собі, дає можливість об’єднатися навколо цієї правди і дає нам сили бути міцною і серйозною державою в родині європейських держав, до яких ми належимо, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе, – Карпатська Україна засновувалася і фукнціонувала в центрі Європи. Тому це також і частина європейської історії».
Виставка до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України на Хрещатику демонструватиметься протягом березня-квітня. Аналогічні стенди 13 березня відкриються в місті Хуст Закарпатської області, а 22 березня виставка демонструватиметься в Ужгороді у приміщенні Закарпатської ОДА як частина фестивалю «Історія.UA».
У столиці відкрилася виставка, присвячена 80-річчю проголошення Карпатської України

У столиці відкрилася виставка, присвячена 80-річчю проголошення Карпатської України

У столиці відкрилася виставка, присвячена 80-річчю проголошення Карпатської України


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930