Авторизація

» » » Проект 9055 не відповідає міжнародним стандартам: Олексія Фазекоша підтримали в Європі

Проект 9055 не відповідає міжнародним стандартам: Олексія Фазекоша підтримали в Європі

Головна цитата статті: Міжнародна комісія юристів повністю підтримала голову Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша в тому, що прийняття законопроекту 9055 є неприпустимим, а реформа адвокатури у такому контексті несе загрозу незалежності адвокатури в цілому.
Проект 9055 не відповідає міжнародним стандартам: Олексія Фазекоша підтримали в Європі

Міжнародна комісія юристів на своїй веб-сторінці поділилась першими враженнями після того, як її представники відвідали Україну 4-8 березня з метою вивчення сучасного стану розвитку адвокатури в Україні, а також задля вивчення ситуації щодо порушення прав українських адвокатів.
Проект 9055 не відповідає міжнародним стандартам: Олексія Фазекоша підтримали в Європі

Головний меседж представників МКЮ, серед яких були і представники Женевської та Амстердамської асоціації адвокатів, полягає в тому, що "без термінових і значних зусиль для запобігання нападів [на адвокатів] і боротьби з безкарністю [стосовно правоохоронних органів], під все більшою загрозою опиниться незалежність адвокатської професії, а також здатність адвокатів захищати права людини".

Однак, не обійшли своєю увагою представники з Європи і причини появи законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055. Справа в тому, що журналістами та незалежними експертами, разом з керівництвом НААУ було доведено до МКЮ про закладені у проекті загрози для здійснення адвокатами ефективного захисту, надання правничої допомоги усім громадянам України, існування незалежного адвокатського самоврядування. Також гості з Женеви дізнались, що першим у своїх публікаціях про започаткування руху СТОП9055 оголосив голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, який методично і системно доводив свою основну тезу про те, що законопроект 9055 є неприйнятним, оскільки не відповідає європейським стандартам, міжнародному законодавству та є таким, що становить загрозу для незалежності усієї української адвокатури.

Крім того, під час свого виступу на круглому столі «Міжнародні механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності», який Національна асоціація адвокатів України провела спільно з МКЮ у Києві 6 березня 2019 року, Олексій Фазекош нагадав, що "усі конференції адвокатів регіонів та ради адвокатів регіонів зверталися до парламенту з приводу неприйнятності законопроекту 9055".

І як ми бачимо з повідомлення МКЮ, там повністю погодились з думкою Олексія Фазекоша, фактично дослівно відтворивши його слова:

- законодавчі реформи, спрямовані на управління адвокатською професією, матимуть серйозні наслідки для свободи об'єднань і функціонування адвокатської асоціації та громадянського суспільства, оскільки були запропоновані Адміністрацією Президента без консультацій з адвокатами;

- МКЮ підкреслює, що нормально функціонуюча, незалежна адвокатура є важливою для будь-якої системи правосуддя, яка підтримує верховенство права. Міжнародні стандарти визнають важливість адвокатів у захисті прав людини та внеску, який вони вносять до збереження верховенства права та справедливого здійснення правосуддя;

- Основні принципи ООН щодо ролі адвокатів підкреслюють важливість незалежності адвокатських об'єднань у забезпеченні справедливого та ефективного здійснення правосуддя. Такі асоціації адвокатів повинні бути інституційно незалежними, як у законі, так і на практиці, від усіх зовнішніх суб'єктів, включаючи уряд, інші виконавчф органи, парламенти і поза будь-якими приватними інтересами.

Останнє речення "про незалежність приватних інтересів" не є випадковим, бо Олексій Фазекош неодноразово наголошував на тому, що в реформі адвокатури, яку просувають через проект 9055, існують чималі приватні інтереси її авторів, зокрема Олексія Філатова (заступника голови АП) та адвоката Інни Рафальської. В неформальних пермовинах з представниками МКЮ, в тому числі і в розмовах з журналістами, ця інформація підтверджувалась неодноразово.

В результаті, експерти МКЮ хоч і зазначили, що основний звіт по ситуації в Україні вони нададуть пізніше, але вони категорично наполягають на тому, що "якщо цей закон буде прийнятий без необхідних консультацій і схвалення адвокатською асоціацією [НААУ], він становитиме загрозу незалежності адвокатської професії в Україні та спроможності громадянського суспільства, включаючи правозахисників, виконувати свою критичну роботу".

Також міжнародні експерти радять не поспішати з прийняттям цього проекту у парламенті: "У МКЮ занепокоєні процесом прийняття законопроекту №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який був розроблений без необхідного рівня консультацій та участі основної зацікавленої сторони - Національної асоціації адвокатів України, яка рішуче виступає проти нього. Неприпустимо, щоб у цьому контексті законопроект був поданий до парламенту за терміновою процедурою, потреба якої, здається, є сумнівною", - стверджують у Женеві.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930